Založ si blog

Účinné riadenie

Kancelária so štyrmi úradníkmi, usilovne si plniacimi svoje každodenné pracovné povinnosti.

Z ničoho nič sa cez rozškľabené dvere vovalí, bez pozdravu, ako veľká voda staronový, úspešný a pritom všetkom aj večný pán vedúci, ktorý už prekonal niekoľko metamorfóz prispôsobujúc sa aktuálne dujúcemu straníckemu vetru, a ktorý sa najnovšie stal hrdým držiteľom osvedčenia o úspešnom absolvovaní rýchlošlapného kurzu manažérov, organizovaného kádrovým oddelením. Prepáčte, podľa nového oddelením ľudských zdrojov.

Spod pazuchy vytiahne spis, efektným oblúkom, ktorý by mu mohol závidieť aj Cyrano z Bergeracu, ho hádže na spoločný písací stôl, momentálne slúžiaci ako príručný sklad kancelárskych potrieb úradníkov, a tiež aj ako piedestál pre už nikým nepoužívaný, muzeálny, mechanický písací stroj, v sprievode jasného a jednoznačného pokynu „Vybavte to niekto!“.

Úradníci si vymenili prekvapené, nechápavé pohľady a neomylný pán vedúci sa pobral do svojej kutice na zaslúženú, neodmysliteľnú kávičku a neodrieknuteľnú, nie všetkým voňajúcu cigaretku.

Vychádzajúc z príslovia „Robota nie je zajac, neutečie“, spis odpočíva v pokoji na mieste dopadu a čaká na niekoho, kto by ho vybavil.

Asi po týždni prihrmí agilný pán vedúci do kancelárie úradníkov, tentokrát ako tajfún, ale samozrejme opäť bez pozdravu.

Fučiac ako divá sviňa nakazená africkým morom ošípaných vrieska „Kde je ten spis?“.

Úradníci, pochopiac, že už sa nehrá o fazuľky, klopia zrak tváriac sa, že sa ich celá záležitosť vôbec netýka.

Až nakoniec jeden z nich, sa nesmelo a nevinne opýta „Aký spis pán vedúci?“.

Pán najschopnejší vedúci nahnevane odvrkne „No predsa ten, ktorý mal niekto do piatka vybaviť.“.

Nesmelý úradník s určitými obavami pred možnými následkami ticho oznámi pánovi vedúcemu „Ten niekto asi nebol celý minulý týždeň v práci, nikto ho tu nevidel.“.

Úžasný, večný pán vedúci na pokraji infarktu zobral nevybavený spis pod pazuchu a červený ako dobrá maďarská mletá paprika sa vzdialil.

Ako úradníci očakávali, prípad mal aj dohru.

Nie ten niekto, kto nevybavil spis podľa jasných a jednoznačných pokynov pána vedúceho, ale nesmelý úradník, ktorý sa odvážil pána vedúceho na niečo spýtať, a pravdivo ho o stave veci informoval, bol preradený na iné oddelenie.

Ak by pán večný vedúci zistil, že preradenie bolo k jeho nesmiernej spokojnosti, možno by ho naozaj trafil šľak.

Nežné spomienky

30.11.2023

Keďže už pominula záplava slávnostnej propagandy novostraníkov, tiež si rád zaspomínam na revolučné časy. Prvé náznaky zmien bolo cítiť už nejaký čas pred veľkým nežným štrnganím. Nielen v denníku komunistov, ktorý nielen vzhľadom na svoju veľkosť ale najmä obsah bol absolútne nečitateľný, najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale aj v denníku odborárov aj [...]

Slobodní novinári

26.11.2023

Slobodní novinári informovali z Mojžišovej zasľúbenej zeme o prepustení vyše tucta rukojemníkov z radov potomkov prisťahovalcov a zahraničných osôb, unesených a zadržiavaných domorodými teroristami, v rámci zahraničnými sprostredkovateľmi dohodnutého humanitárneho prímeria. Zároveň informovali o prepustení asi tri krát väčšieho počtu domorodých žien a detí [...]

Konkurencia

24.11.2023

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami. Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 510860x
Priemerná čítanosť článkov: 2747x

Autor blogu

Kategórie