Založ si blog

Hviezdy

Zástupca umelo vytvorenej krajiny v zasľúbenej Mojžišovej zemi, na rokovaní spojených národov o vojne v tamojšej oblasti, si ostentatívne pripol na hruď žltú Dávidovu hviezdu s nápisom už nikdy viac.

Neviem si predstaviť čo tým chce dosiahnuť. Pripomínanie kolektívneho utrpenia skupiny ľudí z minulosti síce môže pomôcť nezabudnúť na kruté zaobchádzanie s nimi v danom čase, ale určite nič nezmení na aktuálne prebiehajúcej vojne.

Rozmýšľam, či pán zástupca mieni svojím činom odvrátiť pozornosť od kolektívneho obviňovania nevinných civilných obyvateľov oblasti, ktorá je predmetom vojny a páchania vojnových zločinov na nich, alebo nevedel vymyslieť priliehavé aktuálne heslo na Dávidovu hviezdu s bielym podkladom, ospravedlňujúce takéto konanie.

Ako každá vojna, aj táto niekedy skončí. Možno výsledkom bude aj nejaký súd proti vojnovým zločincom. Dúfam, že súd sa nebude zaoberať kolektívnymi obvineniami, ale len vojnovými zločinmi militantných jednotlivcov, momentálne sa schovávajúcich v myšacích dierach s plnými gaťami, štvúcich do vojnových zverstiev vojačikov, ktorí musia z hľadiska zákonného alebo iného ohrozenia vykonávať aj rozkazy, ktoré sa pravdepodobne priečia ich presvedčeniu.

Pokiaľ nebudú vojnoví štváči oboch strán po ukončení aktuálnej vojny príkladne potrestaní, a neprijme sa spoločnou dohodou oboch strán riešenie prijateľné pre všetkých zainteresovaných, spor môže dočasne vychladnúť, ale nikdy nebude zažehnaný.

Nežné spomienky

30.11.2023

Keďže už pominula záplava slávnostnej propagandy novostraníkov, tiež si rád zaspomínam na revolučné časy. Prvé náznaky zmien bolo cítiť už nejaký čas pred veľkým nežným štrnganím. Nielen v denníku komunistov, ktorý nielen vzhľadom na svoju veľkosť ale najmä obsah bol absolútne nečitateľný, najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale aj v denníku odborárov aj [...]

Slobodní novinári

26.11.2023

Slobodní novinári informovali z Mojžišovej zasľúbenej zeme o prepustení vyše tucta rukojemníkov z radov potomkov prisťahovalcov a zahraničných osôb, unesených a zadržiavaných domorodými teroristami, v rámci zahraničnými sprostredkovateľmi dohodnutého humanitárneho prímeria. Zároveň informovali o prepustení asi tri krát väčšieho počtu domorodých žien a detí [...]

Konkurencia

24.11.2023

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami. Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 510869x
Priemerná čítanosť článkov: 2747x

Autor blogu

Kategórie