Založ si blog

Hviezdy

Zástupca umelo vytvorenej krajiny v zasľúbenej Mojžišovej zemi, na rokovaní spojených národov o vojne v tamojšej oblasti, si ostentatívne pripol na hruď žltú Dávidovu hviezdu s nápisom už nikdy viac.

Neviem si predstaviť čo tým chce dosiahnuť. Pripomínanie kolektívneho utrpenia skupiny ľudí z minulosti síce môže pomôcť nezabudnúť na kruté zaobchádzanie s nimi v danom čase, ale určite nič nezmení na aktuálne prebiehajúcej vojne.

Rozmýšľam, či pán zástupca mieni svojím činom odvrátiť pozornosť od kolektívneho obviňovania nevinných civilných obyvateľov oblasti, ktorá je predmetom vojny a páchania vojnových zločinov na nich, alebo nevedel vymyslieť priliehavé aktuálne heslo na Dávidovu hviezdu s bielym podkladom, ospravedlňujúce takéto konanie.

Ako každá vojna, aj táto niekedy skončí. Možno výsledkom bude aj nejaký súd proti vojnovým zločincom. Dúfam, že súd sa nebude zaoberať kolektívnymi obvineniami, ale len vojnovými zločinmi militantných jednotlivcov, momentálne sa schovávajúcich v myšacích dierach s plnými gaťami, štvúcich do vojnových zverstiev vojačikov, ktorí musia z hľadiska zákonného alebo iného ohrozenia vykonávať aj rozkazy, ktoré sa pravdepodobne priečia ich presvedčeniu.

Pokiaľ nebudú vojnoví štváči oboch strán po ukončení aktuálnej vojny príkladne potrestaní, a neprijme sa spoločnou dohodou oboch strán riešenie prijateľné pre všetkých zainteresovaných, spor môže dočasne vychladnúť, ale nikdy nebude zažehnaný.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo 15 policajtov a päť ozbrojencov

23.06.2024 18:28, aktualizované: 24.06.2024 05:28

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924766x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie