Založ si blog

Štedrý minister?

Sociálny minister dvojkrížového trojkopčia, pravdepodobne sa inšpirujúc snami o rovnosti francúzskych revolucionárov osemnásteho storočia, alebo iných neskorších, vyrazil do boja za záchranu dôstojného života našich dôchodcov.

Navrhuje rovnaké zvýšenie dôchodku každému, len môj mozog mimozemšťana nepochopí prečo použil ako príklad jednotného zvýšenia čiastku, pri ktorej každý dôchodca oproti inflačnému zvýšeniu bude strácať.

Divím sa, prečo pri uplatňovaní myšlienky rovnosti nenavrhol jednotné zvýšenie dôchodku v čiastke svojho priemerného mesačného, aspoň verejne priznaného zvýšenia príjmu za posledný rok, alebo aspoň vo výške inflačného zvýšenia najvyššieho dôchodku poskytovaného poisťovňou. Však všetci ľudia majú žalúdok podobnej veľkosti a ani dôchodcovia neodlietajú v rámci šetrenia v zime do teplých krajín. A v neposlednom rade, keďže sa jednalo len o príklad jednotného zvýšenia, mohol kľudne v rámci vlastnej reklamy uviesť aj modré z neba.

Mňa by však skôr zaujímalo, kedy sa sociálny minister so svojimi zodpovednými kolegami namiesto myšlienky jednotného zvyšovania dôchodkov začne zaoberať tokom financií v sociálnych poisťovniach len na účely sociálneho poistenia, a ako si sociálne poisťovne plnia vlastné zákonné úlohy zodpovedného správcu a ako zveľaďujú príspevky poistencov.

Tiež by sa mohli začať zaoberať tým, či rôzne ideologické a iné spolky nedostávajú príspevky zo štátneho rozpočtu v rozpore s ústavou.

Chápem, že sa začína predvolebné obdobie, nastáva čas sľubotechnikov, môže sa sľúbiť hocičo, veď pravdepodobne sľuby bude plniť niekto druhý.

Takže sa divím prečo mieni pán minister práve teraz iritovať dôchodcov takým príkladom zvýšenia dôchodkov, chce pomôcť liečiť problémy dôchodcov s nízkym krvným tlakom, alebo si myslí, že dôchodcovia už zabudli na matematiku z piatej triedy základnej školy?

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924593x
Priemerná čítanosť článkov: 3805x

Autor blogu

Kategórie