Založ si blog

Štedrý minister?

Sociálny minister dvojkrížového trojkopčia, pravdepodobne sa inšpirujúc snami o rovnosti francúzskych revolucionárov osemnásteho storočia, alebo iných neskorších, vyrazil do boja za záchranu dôstojného života našich dôchodcov.

Navrhuje rovnaké zvýšenie dôchodku každému, len môj mozog mimozemšťana nepochopí prečo použil ako príklad jednotného zvýšenia čiastku, pri ktorej každý dôchodca oproti inflačnému zvýšeniu bude strácať.

Divím sa, prečo pri uplatňovaní myšlienky rovnosti nenavrhol jednotné zvýšenie dôchodku v čiastke svojho priemerného mesačného, aspoň verejne priznaného zvýšenia príjmu za posledný rok, alebo aspoň vo výške inflačného zvýšenia najvyššieho dôchodku poskytovaného poisťovňou. Však všetci ľudia majú žalúdok podobnej veľkosti a ani dôchodcovia neodlietajú v rámci šetrenia v zime do teplých krajín. A v neposlednom rade, keďže sa jednalo len o príklad jednotného zvýšenia, mohol kľudne v rámci vlastnej reklamy uviesť aj modré z neba.

Mňa by však skôr zaujímalo, kedy sa sociálny minister so svojimi zodpovednými kolegami namiesto myšlienky jednotného zvyšovania dôchodkov začne zaoberať tokom financií v sociálnych poisťovniach len na účely sociálneho poistenia, a ako si sociálne poisťovne plnia vlastné zákonné úlohy zodpovedného správcu a ako zveľaďujú príspevky poistencov.

Tiež by sa mohli začať zaoberať tým, či rôzne ideologické a iné spolky nedostávajú príspevky zo štátneho rozpočtu v rozpore s ústavou.

Chápem, že sa začína predvolebné obdobie, nastáva čas sľubotechnikov, môže sa sľúbiť hocičo, veď pravdepodobne sľuby bude plniť niekto druhý.

Takže sa divím prečo mieni pán minister práve teraz iritovať dôchodcov takým príkladom zvýšenia dôchodkov, chce pomôcť liečiť problémy dôchodcov s nízkym krvným tlakom, alebo si myslí, že dôchodcovia už zabudli na matematiku z piatej triedy základnej školy?

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235954x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie