Založ si blog

Prečo plánovať?

Viem, že myšlienka plánovania je pre väčšinu nadšených, demokratických, slobodných občanov s možnosťou cestovať, závislých od súčasnej politickej propagandy, ako červené plátno pre býka.

Vedenie najväčšej nemocnice hlavného mesta asi bude mať iný názor. Blížiacim sa otvorením novej súkromnej nemocnice sa začali hromadne objavovať výpovede jej lekárov a sestričiek, očakávajúcich svoju výnimočnú budúcnosť vykonávaním práce v nej.

Žiaľ takéto kanibalské oberanie konkurenta o skúsený, vyškolený personál sa stáva každodennou súčasťou neplánovaného hospodárstva, a nielen v oblasti zdravotníctva, i keď takéto získavanie konkurenčnej výhody by malo byť minimálne predmetom záujmu orgánov dohliadajúcich na hospodársku súťaž, a mohlo by byť aj predmetom právnej regulácie.

Nič nebránilo autorom myšlienky novej nemocnice včas myslieť aj na nábor a výchovu personálu, ktorý v nej bude pracovať.

V tejto súvislosti bude zaujímavé sledovať, ako sa k problému postavia orgány navrhujúce výstavbu novej veľkej štátnej nemocnice v hlavnom meste. Sú už naplánované stavy v budúcnosti potrebného personálu, pracuje sa na jeho získaní a vyškolení? Alebo sa situácia po ukončení jej výstavby zopakuje kanibalizovaním personálu ostatných fungujúcich nemocníc?

Ako pacient sa môžem len tešiť, keď spustením novej nemocnice sa skrátia čakacie časy na najviac požadované zákroky na minimum. Pokiaľ však čakacie časy budú pretrvávať z dôvodu neexistencie potrebného personálu, otvorenie hocijakej novej nemocnice, svojím vybavením zvyšujúcej kapacitu zdravotníckych výkonov, nebude pre nikoho nič platné.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

SR Banská Bystrica jusícia súdy ŠTS korupcia Ján S. BBX

Slota je vinný v korupčnej kauze, odsúdili ho na dva roky podmienečne

09.06.2023 14:54

Podľa obžaloby vybavil za úplatok miernejší trest na žilinskom súde.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Bývalého diakona obžalovali zo sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca

09.06.2023 14:45

Obžalovaného Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

Skýtske zlato

Krymské zlato sa má vrátiť Ukrajine, potvrdil holandský Najvyšší súd

09.06.2023 14:31

Zlato sa v súčasnosti nachádza v amsterdamskom múzeu, ktoré si ho od Ukrajiny zapožičalo krátko pred anexiou Krymu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235932x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie