Založ si blog

Nepriatelia rybárov

Opäť k nám prišlo niečo, čo sa zimou môže len prezývať a rybári znova začali vyplakávať, že im ich úhlavní nepriatelia kormorány pojedia všetky ryby. Zatrúbili na poplach, vytiahli z almár pušky a poď ho na ne, keď nie zastreliť, tak aspoň vyplašiť.

Aj ľudia s kratšou pamäťou si môžu spomenúť, že nie tak dávno aj u nás boli také zimy keď voda zamŕzala a kormorány migrovali o niečo južnejšie, a neotravovali tunajších rybárov.

V tom čase bolo síce viac fungujúcich tovární chrliacich nečistoty do ovzdušia, ktoré noví demokratickí straníci úspešne zlikvidovali, ale množstvá exhalátov ďaleko zaostávali za súčasnosťou, keď každý musí mať minimálne jedno auto, s ktorým chodí aj tam, kam aj kráľ chodil peši, každý nájde nejakú výhovorku prečo nemôže cestovať hromadnou dopravou, každý musí cestovať všade kde sa nachádza letisko len letecky, aj keď je to za rohom, každý si dá všetko doviesť z pohodlnosti až do domu, každý výrobca si objednáva len dopravu z domu do domu a obyčajne vyhráva doprava nákladným autom a nie železnicou alebo loďou. A tak podobne by som mohol pokračovať v dôvodoch nadmerného znečisťovania ovzdušia a otepľovania.

Logicky rozmýšľajúci egoistický, pohodlný rybár, tiež vlastník aspoň jedného auta, by mohol dospieť k záveru, že spásou v boji s nepriateľom by mohlo byť zvýšenie exhalátov tak, aby už vodné plochy nezamŕzali ani na severe, a tým pádom by kormorány mohli zostať doma po celý rok.

Mal by pri tom ale myslieť aj na to, že podľa skúseností z posledných rokov, vplyvom nežiaduceho rýchleho otepľovania budú vysychať stále väčšie vodné toky a v stojacich vodách chúdence ryby asi neprežijú pre nedostatok kyslíka alebo pre nadmernú teplotu vody prežijú len ryby s pôvodom z tropických oblastí.

Takže páni rybári, boj asi treba smerovať niekde inde, nie proti kormoránom, a pušky sa môžu kľudne využiť aj na plašenie rybárov, ktorých vidím pri tých vodných plochách kade sa pohybujem ja podstatne viac ako kormoránov.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791122x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie