Založ si blog

Nepriatelia rybárov

Opäť k nám prišlo niečo, čo sa zimou môže len prezývať a rybári znova začali vyplakávať, že im ich úhlavní nepriatelia kormorány pojedia všetky ryby. Zatrúbili na poplach, vytiahli z almár pušky a poď ho na ne, keď nie zastreliť, tak aspoň vyplašiť.

Aj ľudia s kratšou pamäťou si môžu spomenúť, že nie tak dávno aj u nás boli také zimy keď voda zamŕzala a kormorány migrovali o niečo južnejšie, a neotravovali tunajších rybárov.

V tom čase bolo síce viac fungujúcich tovární chrliacich nečistoty do ovzdušia, ktoré noví demokratickí straníci úspešne zlikvidovali, ale množstvá exhalátov ďaleko zaostávali za súčasnosťou, keď každý musí mať minimálne jedno auto, s ktorým chodí aj tam, kam aj kráľ chodil peši, každý nájde nejakú výhovorku prečo nemôže cestovať hromadnou dopravou, každý musí cestovať všade kde sa nachádza letisko len letecky, aj keď je to za rohom, každý si dá všetko doviesť z pohodlnosti až do domu, každý výrobca si objednáva len dopravu z domu do domu a obyčajne vyhráva doprava nákladným autom a nie železnicou alebo loďou. A tak podobne by som mohol pokračovať v dôvodoch nadmerného znečisťovania ovzdušia a otepľovania.

Logicky rozmýšľajúci egoistický, pohodlný rybár, tiež vlastník aspoň jedného auta, by mohol dospieť k záveru, že spásou v boji s nepriateľom by mohlo byť zvýšenie exhalátov tak, aby už vodné plochy nezamŕzali ani na severe, a tým pádom by kormorány mohli zostať doma po celý rok.

Mal by pri tom ale myslieť aj na to, že podľa skúseností z posledných rokov, vplyvom nežiaduceho rýchleho otepľovania budú vysychať stále väčšie vodné toky a v stojacich vodách chúdence ryby asi neprežijú pre nedostatok kyslíka alebo pre nadmernú teplotu vody prežijú len ryby s pôvodom z tropických oblastí.

Takže páni rybári, boj asi treba smerovať niekde inde, nie proti kormoránom, a pušky sa môžu kľudne využiť aj na plašenie rybárov, ktorých vidím pri tých vodných plochách kade sa pohybujem ja podstatne viac ako kormoránov.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152212x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie