Založ si blog

Dojmy z voľby

Naši západní susedia z bývalej spoločnej republiky, nedemokraticky rozdelenej rozhodnutím dvoch egoistických, sebaobdivujúcich straníkov, mohli prejaviť svoju vôľu, koho si prajú vidieť v blízkej budúcnosti na hrade.

Prekvapila ma výrazne vysoká účasť oprávnených voličov, napriek tomu, že asi nekandidoval žiadny spoločný verejný nepriateľ.

Víťazstvo vyslúžilého vojaka sa dalo očakávať, keďže voliči sú pod neustálym propagandistickým tlakom týkajúcim na trvale prebiehajúcej, nikto nevie koľkej svetovej vojny, vedenej rôznymi prostriedkami na rôznych územiach. Volebný prísľub kandidáta na obnovenie poriadku a kľudu je tiež veľmi lákavý, len prajem susedom, aby to nebol poriadok, aký prekvital v našej spoločnej armáde, keď som v nej slúžil ja. Tá komédia poriadku určite výrazne prekonávala aj tú, ktorú poznáme z Hašekovho Švejka.

Neočakával som postup bývalého premiéra, ešte momentálne neprávoplatne oslobodeného nezávislým súdom z obvinenia ohľadne zvláštneho nakladania s európskymi financiami.

Pokladník pri vstupe do jednej chránenej oblasti v Jeseníkoch mi ponúkol bezplatný vstup, pokiaľ si v tom čase predsedu vlády vezmeme späť k nám. Ja som samozrejme odmietol s tým, že vlastných, divných, demokratických straníkov máme aj bez neho dosť, a jeho prípadný návrat by mi nedokázala vyvážiť ani doživotná bezplatná permanentka. Voľby však ukázali, že sa našiel dostatočný počet voličov, zmýšľajúcich inak ako pán pokladník.

Z môjho pohľadu najväčším sklamaním bol počet hlasov pre jedinú kandidátku nežného pohlavia. Zdá sa, že myšlienka zrovnoprávňovania pohlaví ešte u susedov nezapustila dostatočne hlboké korene, alebo češky nemajú záujem o presadenie ženského vplyvu a zmýšľania vo verejnom živote. Predpokladám, že im nikto nebránil zúčastniť sa volieb a nediktoval im koho majú voliť.

Prajem susedom šťastné konečné rozhodnutie v druhom kole volieb, a aby ich voľba umožnila aspoň sa priblížiť k ich očakávaniam, týkajúcim sa smeru ďalšieho vývoja krajiny a spoločnosti.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152244x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie