Založ si blog

Dojmy z voľby

Naši západní susedia z bývalej spoločnej republiky, nedemokraticky rozdelenej rozhodnutím dvoch egoistických, sebaobdivujúcich straníkov, mohli prejaviť svoju vôľu, koho si prajú vidieť v blízkej budúcnosti na hrade.

Prekvapila ma výrazne vysoká účasť oprávnených voličov, napriek tomu, že asi nekandidoval žiadny spoločný verejný nepriateľ.

Víťazstvo vyslúžilého vojaka sa dalo očakávať, keďže voliči sú pod neustálym propagandistickým tlakom týkajúcim na trvale prebiehajúcej, nikto nevie koľkej svetovej vojny, vedenej rôznymi prostriedkami na rôznych územiach. Volebný prísľub kandidáta na obnovenie poriadku a kľudu je tiež veľmi lákavý, len prajem susedom, aby to nebol poriadok, aký prekvital v našej spoločnej armáde, keď som v nej slúžil ja. Tá komédia poriadku určite výrazne prekonávala aj tú, ktorú poznáme z Hašekovho Švejka.

Neočakával som postup bývalého premiéra, ešte momentálne neprávoplatne oslobodeného nezávislým súdom z obvinenia ohľadne zvláštneho nakladania s európskymi financiami.

Pokladník pri vstupe do jednej chránenej oblasti v Jeseníkoch mi ponúkol bezplatný vstup, pokiaľ si v tom čase predsedu vlády vezmeme späť k nám. Ja som samozrejme odmietol s tým, že vlastných, divných, demokratických straníkov máme aj bez neho dosť, a jeho prípadný návrat by mi nedokázala vyvážiť ani doživotná bezplatná permanentka. Voľby však ukázali, že sa našiel dostatočný počet voličov, zmýšľajúcich inak ako pán pokladník.

Z môjho pohľadu najväčším sklamaním bol počet hlasov pre jedinú kandidátku nežného pohlavia. Zdá sa, že myšlienka zrovnoprávňovania pohlaví ešte u susedov nezapustila dostatočne hlboké korene, alebo češky nemajú záujem o presadenie ženského vplyvu a zmýšľania vo verejnom živote. Predpokladám, že im nikto nebránil zúčastniť sa volieb a nediktoval im koho majú voliť.

Prajem susedom šťastné konečné rozhodnutie v druhom kole volieb, a aby ich voľba umožnila aspoň sa priblížiť k ich očakávaniam, týkajúcim sa smeru ďalšieho vývoja krajiny a spoločnosti.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pellegrini

Pellegrini absolvoval fotenie na oficiálny portrét. Novinkou bude pozadie s vlajkou

23.04.2024 15:58

Zvolený prezident Peter Pellegrini chcel, aby z fotografie vyžarovala aj národná hrdosť. Vyzdvihol preto novinku.

nehoda tragická

Pri Šali došlo k tragickej nehode, čelnú zrážku áut neprežili traja ľudia

23.04.2024 15:29, aktualizované: 16:13

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky vrátane dvoch pozemných ambulancií ZZS a záchranárskeho vrtuľníka.

Ana Estradová

V konzervatívnom Peru vykonali vôbec prvú eutanáziu. Ana Estradová trpela nevyliečiteľnou chorobou

23.04.2024 15:09

Ana Estradová bola niekoľko rokov pripútaná na lôžko. Súdny spor, v ktorom jej bolo priznané právo podstúpiť eutanáziu, viedla a vyhrala za pomoci ombudsmana pre ľudské práva.

Rudolf Schuster

Rudolf Schuster získal Čestné občianstvo Košického samosprávneho kraja

23.04.2024 15:06

Ide o vôbec prvé udelenie takéhoto ocenenia v histórii kraja.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 795108x
Priemerná čítanosť článkov: 3472x

Autor blogu

Kategórie