Založ si blog

Paradoxy

Som obklopený paradoxami, ktorým ani pri najlepšej vôli, ani so zavretými všetkými telesnými otvormi nerozumiem.

Médiá tvrdia, že Tatranci uspeli. Projekt obchvatu Starého Smokovca stopli na základe petície podpísanej osemsto osobami. Nedozvedel som sa, koľko bolo medzi osemsto petičnými osobami obyvateľov z tatranských osád, ktorých sa projekt priamo týkal.

Všade inde v dvojkrížovom trojkopčí obyvatelia obcí s prehustenou dopravou bojujú petíciami a štrajkami blokujúcimi dopravu za budovanie obchvatov, len Tatranci sú akosi proti. Možno milujú prehustenú dopravu, autá parkujúce všade, svojou prítomnosťou devastujúc krásy Tatier, a možno tiež milujú inhalovať tatranský vzduch presýtený spalinami benzínových a naftových motorov.

Ale najskôr asi väčšinu petičníkov tvorili takí milovníci Tatier, ktorí by sa najradšej aj na tatranské štíty vozili so svojimi milovanými exhalátormi.

Ako sa hovorí, v každom zle sa nájde aj niečo dobré. Možno sa uvoľneným financiám poteší nejaká iná obec, ktorá doteraz darmo čakala na pridelenie zdrojov pre budovanie vysnívaného obchvatu svojej obce.

No najprekvapujúcejšie paradoxy som zachytil pri sledovaní správ z oblasti zdravotníctva.

V médiách sa neustále reklamne prevetrávajú plány budovania nových nemocníc a rozširovania tých starších, zvyšujúce kapacitu o niekoľko stoviek lôžok.

Zároveň však registrujem vyplakávanie nemocničných zdravotníkov týkajúce sa existencie siahodlhých poradovníkov na závažné úkony zdravotnej starostlivosti z dôvodu nedostatku finančného krytia technicky možných úkonov a z dôvodu výrazného nedostatku personálu nemocníc, spojeného aj so zatváraním niektorých oddelení.

Mne ako technicky vzdelanej osobe samozrejme vŕta v hlave logická otázka, načo budovať nové kapacity, keď ani v existujúcich starých nemá kto robiť?

Každý občan uvedomujúci si ciele a spôsob straníckeho kšeftovania s financiami zo štátneho rozpočtu a európskych zdrojov si môže odpovedať aj sám.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924670x
Priemerná čítanosť článkov: 3805x

Autor blogu

Kategórie