Založ si blog

Násilie?

Dvaja úradníci z dvojkrížového trojkopčia v rámci pracovných povinností zavítali do výstavou kvetín známeho mesta na severnej Morave, ktoré mimo iného je aj sídlom arcibiskupa.

Využijúc krásne slnečné počasie babieho leta sa rozhodli ponavštevovať prírodné, sakrálne ale aj svetské pozoruhodnosti mesta a jeho blízkeho okolia. A veru z prostej myšlienky sa vykľul bohatý program.

Unavení prehliadkou si dopriali dobrý obed, so síce nie regionálnou, ale o to chutnejšou kulajdou, a typickú sviečkovú na smotane s výbornými knedlíkmi. Na dorazenie si v cukrárni na námestí oproti orloju ešte objednali špeciálny miestny zákusok, provokujúci chuťové poháriky tenučkou vrstvou jemného cesta, na ktorom sa nachádzali dve poriadne hrubé vrstvy krému. Sen každého labužníckeho muža.

Prekonajúc únavu z hostiny sa pobrali za ďalšími pamätihodnosťami.

Vchádzajúc do kľukatej stredovekej uličky začuli krik a volanie o pomoc. Po bližšom rozhliadnutí zbadali chlapa, mlátiaceho a kopajúceho nejakú ženu.

Zhodnotili, že chlap, tintítko s výškou asi meter a pol a vážiaci menej ako pol metráka, ktorého mohla aj tá bitá žena samotná preraziť na poly, by nemusel byť nejakým ťažkým súperom, preto sa rozhodli konať aj bez klasického volania tamojších pomáhačov a chráničov.

Plánujúc vykonať svoj každodenný dobrý skutok slušne požiadali bitkára, aby prestal rušiť pokoj starého mesta mlátením slabej ženy, ktorú ako sa hovorí ani kvetinou neudrieš.

Namiesto očakávaného ďakujem, žena s výškou asi meter osemdesiat a váhou aspoň sedemdesiat päť kíl, začala nevyberaným, tu neopakovateľným slovníkom, vysvetľovať príliš aktívnym úradníkom, že sa nemajú starať do ich záležitostí, a že ju partner môže mlátiť kde a kedy sa mu chce.

Úradníci sklamaní nevydareným pokusom o dobrý skutok sa vydali ďalej za svojimi turistickými záujmami, na konci ulice začujúc obnovenú ručnú výmenu názorov medzi milujúcimi sa partnermi. Nuž čo, nie každý si môže dovoliť platiť ohromné čiastky vo vykričanom dome s červeným lampášom, keď chce zažiť nejaké špeciálne milovanie.

Nežné spomienky

30.11.2023

Keďže už pominula záplava slávnostnej propagandy novostraníkov, tiež si rád zaspomínam na revolučné časy. Prvé náznaky zmien bolo cítiť už nejaký čas pred veľkým nežným štrnganím. Nielen v denníku komunistov, ktorý nielen vzhľadom na svoju veľkosť ale najmä obsah bol absolútne nečitateľný, najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale aj v denníku odborárov aj [...]

Slobodní novinári

26.11.2023

Slobodní novinári informovali z Mojžišovej zasľúbenej zeme o prepustení vyše tucta rukojemníkov z radov potomkov prisťahovalcov a zahraničných osôb, unesených a zadržiavaných domorodými teroristami, v rámci zahraničnými sprostredkovateľmi dohodnutého humanitárneho prímeria. Zároveň informovali o prepustení asi tri krát väčšieho počtu domorodých žien a detí [...]

Konkurencia

24.11.2023

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami. Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 510873x
Priemerná čítanosť článkov: 2747x

Autor blogu

Kategórie