Založ si blog

Násilie?

Dvaja úradníci z dvojkrížového trojkopčia v rámci pracovných povinností zavítali do výstavou kvetín známeho mesta na severnej Morave, ktoré mimo iného je aj sídlom arcibiskupa.

Využijúc krásne slnečné počasie babieho leta sa rozhodli ponavštevovať prírodné, sakrálne ale aj svetské pozoruhodnosti mesta a jeho blízkeho okolia. A veru z prostej myšlienky sa vykľul bohatý program.

Unavení prehliadkou si dopriali dobrý obed, so síce nie regionálnou, ale o to chutnejšou kulajdou, a typickú sviečkovú na smotane s výbornými knedlíkmi. Na dorazenie si v cukrárni na námestí oproti orloju ešte objednali špeciálny miestny zákusok, provokujúci chuťové poháriky tenučkou vrstvou jemného cesta, na ktorom sa nachádzali dve poriadne hrubé vrstvy krému. Sen každého labužníckeho muža.

Prekonajúc únavu z hostiny sa pobrali za ďalšími pamätihodnosťami.

Vchádzajúc do kľukatej stredovekej uličky začuli krik a volanie o pomoc. Po bližšom rozhliadnutí zbadali chlapa, mlátiaceho a kopajúceho nejakú ženu.

Zhodnotili, že chlap, tintítko s výškou asi meter a pol a vážiaci menej ako pol metráka, ktorého mohla aj tá bitá žena samotná preraziť na poly, by nemusel byť nejakým ťažkým súperom, preto sa rozhodli konať aj bez klasického volania tamojších pomáhačov a chráničov.

Plánujúc vykonať svoj každodenný dobrý skutok slušne požiadali bitkára, aby prestal rušiť pokoj starého mesta mlátením slabej ženy, ktorú ako sa hovorí ani kvetinou neudrieš.

Namiesto očakávaného ďakujem, žena s výškou asi meter osemdesiat a váhou aspoň sedemdesiat päť kíl, začala nevyberaným, tu neopakovateľným slovníkom, vysvetľovať príliš aktívnym úradníkom, že sa nemajú starať do ich záležitostí, a že ju partner môže mlátiť kde a kedy sa mu chce.

Úradníci sklamaní nevydareným pokusom o dobrý skutok sa vydali ďalej za svojimi turistickými záujmami, na konci ulice začujúc obnovenú ručnú výmenu názorov medzi milujúcimi sa partnermi. Nuž čo, nie každý si môže dovoliť platiť ohromné čiastky vo vykričanom dome s červeným lampášom, keď chce zažiť nejaké špeciálne milovanie.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

migy, vojna na ukrajine, mig-29, naď, Zmeko

Darovanie MiG-29 ide na políciu. Rezort obrany podáva trestné oznámenia na Hegerovu vládu

24.06.2024 06:00

Vládna strana Smer vlani už pre darovanie stíhačiek podávala trestné oznámenie, polícia ho však zamietla.

Italy Politics

Mussolini v sukni? Meloniová si chce uzurpovať moc, opozícia bije na poplach

24.06.2024 06:00

Talianska premiérka navrhla reformu ústavy, ktorá by odstavila prezidenta a takmer všetku moc zverila do jej rúk.

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924798x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie