Založ si blog

Pre koho?

Vždy obdivujem miesta vybavené dokonale premysleným informačným systémom, navrhnutým a realizovaným podľa príslušných normatívnych dokumentov, vypracovaných špecialistami zo všetkých oblastí informačných technológií. Je to záruka, že pri troške pozornosti sa nestratím, a ľahko dorazím do svojho cieľa.

V poslednej dobe začali pribúdať obrovské, vyčačkané, prebytočné informačné nápisy názvu obce, niekedy doplnené mrežou alebo chlievikom, podľa predstavivosti prizerajúceho.

Obyčajne sa umiestnia niekde na najlepšie viditeľnom mieste v centre obce, ak je to možné, tak určite v historickom, tvoriac vhodný doplnok, niekedy aj estetickou úrovňou, všade parkujúcim, celkový dojem hyzdiacim autám.

Rozmýšľam, komu taký nápis názvu obce slúži. Domáci, a dúfam, že aj predstavitelia obce dobre vedia, kde sa nachádzajú.

Ja som si aj v časoch mojich najbúrlivejších mladíckych vylomenín vždy uvedomoval, kde sa nachádzam, aj bez hocijakého nápisu.

Návštevníci obce obyčajne do nej prichádzajú vedome a úmyselne, a pri príchode sú o tom, kam prichádzajú po ceste, železnici alebo aj letecky vhodne informovaní.

Po dlhých úvahách mi vychádza, že najväčšiu vypovedaciu schopnosť takýto nápis má pre zástupcov mimozemskej civilizácie, ocitajúcich sa pred ním mne nepredstaviteľným spôsobom.

Možno niekto vie, pre koho takýto nápis v skutočnosti je.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236158x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie