Založ si blog

Archa

Šéf najslovenskejšej mimokošiarovej strany vyhlásil, že ich partaj nie je Noemova archa, na ktorú môže nastúpiť hocikto, keď sa sám tak rozhodne.

Silácke slová v čase predčasnovolebného hľadania voličov a čase, keď všetky existujúce, ale aj ako huby po daždi sa množiace nové strany začínajú budovať svoje archy záchrany z politického marazmu, ktorý vznikol len a len ich vlastným pričinením.

Vznikajú pevné aj slabšie archy, ale aj deravé ako rešeto.

Preto sa kapitáni v rámci starostlivosti o bezpečnejšiu plavbu na vlnách rozbúrenej záplavy už teraz snažia hľadať dobrých námorníkov, ale aj spojencov, ktorí ich v najhoršom vezmú na palubu svojej bezpečnejšej archy, alebo im, aspoň niektorým, hodia záchranné koleso, pre číre prežitie.

Určite nebude výnimkou ani snaha jednotlivých árch potopiť všetky konkurenčné.

Každá archa sníva o dosiahnutí ďalších bezpečných, štátom financovaných rokov v košiari, na vrchole bájneho Araratu.

Bude zaujímavé sledovať, koľkým archám sa podarí prekonať potopu. Ešte zaujímavejšie bude pozorovať, kto bude tvoriť posádku úspešných árch. Akých jedincov, s akým charakterom, vlastnosťami a cieľmi sa podarí jednotlivým archám zachrániť.

Smutné bude keď Noe až na Ararate zistí, že niekoho potrebného na archu v rámci kádrovania nezobral.

Ako skeptický rojko však tipujem, že s pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote, budú tvoriť posádku árch opäť len výlučne straníci, takí istí, ako všetci doteraz.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

SR Banská Bystrica jusícia súdy ŠTS korupcia Ján S. BBX

Slota je vinný v korupčnej kauze, odsúdili ho na dva roky podmienečne

09.06.2023 14:54

Podľa obžaloby vybavil za úplatok miernejší trest na žilinskom súde.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Bývalého diakona obžalovali zo sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca

09.06.2023 14:45

Obžalovaného Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235937x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie