Založ si blog

Životná úroveň

Podľa najnovšej európskej štatistiky životnej úrovne, sa virtuálne rozbehnutý tatranský tiger zaradil na predposledné miesto v rámci únie.

Samozrejme to vyvolalo nezadržateľnú vlnu vysvetľovania, z ktorého som vyrozumel len toľko, že do roku 2015 dvojkrížové trojkopčie nepoužívalo spoločnú európsku metodiku štatistiky, a predkladalo neupravené, zavádzajúce údaje, čím mohlo živiť bájku o tatranskom tigrovi.

Ďalej som si všimol začiatok výrazného znižovania životnej úrovne vzniknuté po roku 2019. Kto chce, môže sa pre istotu vyhovárať na koronavírus, kto chce, môže si všimnúť časovú zhodu so začiatkom činnosti nových, neodborných straníkov, ktorí namiesto starostlivosti o rozvoj krajiny a chodu hospodárstva, v rámci narcistickej samoreklamy neúnavným bojom proti vnútorným nepriateľom, začali naháňať svojich predchodcov a ich priateľov, zatiaľ s neveľkým reálnym výsledkom napĺňania nápravnovýchovných zariadení.

Pokiaľ tento výtvor straníckeho folklóru bude pokračovať aj po jesenných predčasných voľbách, tatranský tiger pravdepodobne nebude už ani krívať.

Podľa poslušných vysvetľovačov, európska štatistika vytvára dojem zvýrazňovania zaostávania ekonomiky dvojkrížového trojkopčia, vyznievajúceho ako úplné zlyhanie plnenia jeho strategických cieľov.

Ja však mám dojem, že strategické ciele našej krajiny vôbec neexistujú, alebo sú prísne utajované, a neodborní straníci sa len tvária, že krajinu blúdiacu ako neriadená strela, oni riadia.

Aby som zvýraznil aj výdobytky, musím uznať aj určitý pokrok životnej úrovne dvojkrížového trojkopčia v dvadsiatom prvom storočí. Občania živiaci sa vyberaním ešte použiteľnej potravy a iných vecí z kontajnerov, to už nerobia za denného svetla ale v noci pomocou svietenia mobilnými telefónmi.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389208x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie