Založ si blog

Demokratické trhové hospodárstvo

Míľovými krokmi sa blížime k vysnívanému demokratickému trhovému hospodárstvu, ktorého jediným cieľom je trhnúť od občanov čo najviac peňazí a pokiaľ možno bez vynaloženia hocijakého úsilia.

Potravinári preventívne plačúci nad objavením sa ukrajinskej pšenice, na ktorej sa chcú priživiť najmä vážení domáci podnikatelia, veľkodušne ponúkajú dvojkrížovému trojkopčiu skŕmenie prebytkov, asi za jánošíkovskú cenu nepredajnej vlaňajšej úrody, pokiaľ na to štát poskytne osobitné dotácie, s pravdepodobným cieľom vytvorenia kapacít na uskladnenie tohoročnej, za zbojnícku cenu opäť nepredajnej úrody.

Zaujímavé je, že pritom cena chleba v obchodoch stúpla za posledný rok asi na trojnásobok, vyhovárajúc sa na neúrodu niekde na americkom kontinente, čo určite nemalo vplyv na domáce pestovateľské náklady.

Už len čakám, kedy sa objavia ďalšie stupne demokratického trhového hospodárstva v podobe ničenia zeleniny a ovocia, prípadne kúrenia obilím v elektrárňach a teplárňach, pre udržanie nezmyselných cien slúžiacich len na vytvorenie dodatočného bezprácneho zisku pyšným, arogantným egoistickým jedincom, snívajúcim o čúraní do zlatého umývadla.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389054x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie