Založ si blog

Prezliekanie

V dvojkrížovom trojkopčí sa asi začína veľké prezliekanie straníkov. Žiaľ bude asi trvať až do jesene.

Dočasne poverený hájnik oznámil, že už nebude obyčajným človekom a nezávislou osobnosťou ale sa vydá vlastnou cestou. Časom uvidíme, v ktorom straníckom stáde sa vynorí.

Tiež bude zaujímavé sledovať ako na dočasného nestraníka, hľadajúceho svoju ďalšiu stranícku budúcnosť budú reagovať jeho ešte vždy stranícki kolegovia a stranícky košiar.

Určite budú musieť opustiť koalično-opozičné divadlo, ak budú chcieť čo i len slamku preložiť, budú sa snažiť vyhnúť nepísanému straníckemu folklóru, a najskôr začne stranícky cirkus, aký ešte dvojkrížové trojkopčie nevidelo.

Máme sa na čo tešiť, vrátane paviánov straníckej hydiny, a dokonca bez platenia vstupného. Hosanna straníckemu vedeniu krajiny pod Kriváňom.

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Skvosty prírody

08.06.2024

Sliepočka zelenonohá Vodný vták veľkosťou prirovnateľný menším druhom holubov. Jej typickými poznávacími znameniami sú červený zobák so žltou špičkou prechádzajúci do červeného rohovinového čela, nohy zelenožltej farby s červeným pásikom pod začiatkom operenia. Perie na chrbte a krídlach má hnedosivé, na hlave, hrudi a spodku tela tmavosivé s modrastým [...]

Dôchodky

05.06.2024

„Nižšie dôchodky kvôli migrantom, to nedopustíme!“ hlasno hlása stranícky Hlas. Asi si pomýlil dobu, a na agitáciu niektorých voličov mieni využiť ich zastrašovanie akýmsi guľatým nezmyslom. Najpravdepodobnejšie sa mu nepodarí svoje šírenie reklamnej poplašnej správy potvrdiť aj dovozom reálnych migrantov v spolupráci s cestovnou kanceláriou migrantov, ako [...]

Peter Pellegrini,

ONLINE: Pellegrini: Dnes ma čaká najdôležitejšia chvíľa môjho doterajšieho života

15.06.2024 10:00

Peter Pellegrini sa dnes ujme prezidentského úradu. Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.

Zuzana Čaputová

Čaputová odovzdáva žezlo: Odchádza noblesa, ľudskosť, ale aj váhanie. Prezidentov bolo veľa, prezidentka len jedna

15.06.2024 09:00

K pódiu šla v sprievode svojho partnera Juraja Rizmana, dvoch dcér a mamy. V prejave priznala úspechy aj chyby. Ako hodnotia politológovia jej najsilnejšie a najslabšie momenty?

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Na Ukrajine podľa Putina bojuje 700-tisíc ruských vojakov. Najhorúcejšia situácia je pri Pokrovsku

15.06.2024 06:55, aktualizované: 09:25

V súčasnosti má Rusko podľa Putina na území Ukrajiny takmer 700-tisíc vojakov.

BRICS / Luiz Inacio Lula da Silva / Si Ťin-pching / Cyril Ramaphosa / Nárendra Módí / Sergej Lavrov /

Cyril Ramaphosa je opäť prezidentom Juhoafrickej republiky

15.06.2024 06:40

Prezident Juhoafrickej republiky (JAR) Cyril Ramaphosa bol v piatok parlamentom opätovne zvolený do funkcie hlavy štátu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 241
Celková čítanosť: 898854x
Priemerná čítanosť článkov: 3730x

Autor blogu

Kategórie