Založ si blog

Lži

Neviem si predstaviť, kam môže dospieť spoločnosť prijímajúca za normálny život, založený na šírení nehanebných, bohapustých a účelových lží.

Teoreticky prdnutie uralského medveďa spustilo zdražovanie všetkého, ako sa nám to snažia nahovoriť rôzni ekonomickí odborníci prostredníctvom nezávisle sa tváriacich novinárov, ignorujúc všetky ostatné dôvody zdražovania, spočívajúce v nesprávnej organizácii, nehospodárnosti, zahŕňania rôznych nesúvisiacich, vedľajších a súkromných nákladov do ceny tovarov a služieb, rešpektujúc bez hocijakej reakcie aj ničím neodôvodnenú časť aktuálneho, nekonečného zdražovania.

Je zrejmé, že na rozhadzovanie štátnych peňazí všetkým vyvoleným, aj takým, ktorí nie sú na pomoc vôbec odkázaní, je potrebné získať peniaze za každú cenu.

Prekvapujúcim špecifikom dvojkrížového trojkopčia je znateľný pokles vybranej dane z pridanej hodnoty napriek bezbrehému zdražovaniu. Vysvetlením, môže byť neschopnosť príslušných orgánov účinne vykonávať svoje úlohy, alebo čo je asi menej pravdepodobné, že občania už museli obmedziť svoju spotrebu len na výrobky s menšou daňou.

Účelové používanie pojmov inflácia, marža pomáha zastierať v súčasnosti politicky prijateľné, bezbrehé zdražovanie.

Na obrovské prekvapenie všetkých rozmýšľajúcich občanov, sa minister zdravotníctva stal pre straníkov, ktorí ho pred nedávnym vymenovaním ospevovali ako záchrancu potápajúceho sa zdravotníctva, zo dňa na deň nepriateľom a záškodníkom. Lokajskí novinári sa pre istotu tvária, že si nevšimli ním uvádzané dôvody jeho odchodu, spočívajúce v korupčnom prostredí svojej činnosti a rôznych nevhodných tlakoch na jeho činnosť.

Spoločnosť vyvíjajúca sa ako neriadená strela, len formálne sledovaná diletantmi vymýšľajúcimi iba aktuálne potrebné lži na zastieranie svojej neodbornosti, a neschopnosti riadiť spoločnosť vysnívaným smerom, asi nemôže byť úspešná. Môže akurát tak vychovať novú generáciu revolucionárov nemilujúcich diletantov a klamstvo ako prostriedok maskovania neschopnosti a neodbornosti.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152206x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie