Založ si blog

Lži

Neviem si predstaviť, kam môže dospieť spoločnosť prijímajúca za normálny život, založený na šírení nehanebných, bohapustých a účelových lží.

Teoreticky prdnutie uralského medveďa spustilo zdražovanie všetkého, ako sa nám to snažia nahovoriť rôzni ekonomickí odborníci prostredníctvom nezávisle sa tváriacich novinárov, ignorujúc všetky ostatné dôvody zdražovania, spočívajúce v nesprávnej organizácii, nehospodárnosti, zahŕňania rôznych nesúvisiacich, vedľajších a súkromných nákladov do ceny tovarov a služieb, rešpektujúc bez hocijakej reakcie aj ničím neodôvodnenú časť aktuálneho, nekonečného zdražovania.

Je zrejmé, že na rozhadzovanie štátnych peňazí všetkým vyvoleným, aj takým, ktorí nie sú na pomoc vôbec odkázaní, je potrebné získať peniaze za každú cenu.

Prekvapujúcim špecifikom dvojkrížového trojkopčia je znateľný pokles vybranej dane z pridanej hodnoty napriek bezbrehému zdražovaniu. Vysvetlením, môže byť neschopnosť príslušných orgánov účinne vykonávať svoje úlohy, alebo čo je asi menej pravdepodobné, že občania už museli obmedziť svoju spotrebu len na výrobky s menšou daňou.

Účelové používanie pojmov inflácia, marža pomáha zastierať v súčasnosti politicky prijateľné, bezbrehé zdražovanie.

Na obrovské prekvapenie všetkých rozmýšľajúcich občanov, sa minister zdravotníctva stal pre straníkov, ktorí ho pred nedávnym vymenovaním ospevovali ako záchrancu potápajúceho sa zdravotníctva, zo dňa na deň nepriateľom a záškodníkom. Lokajskí novinári sa pre istotu tvária, že si nevšimli ním uvádzané dôvody jeho odchodu, spočívajúce v korupčnom prostredí svojej činnosti a rôznych nevhodných tlakoch na jeho činnosť.

Spoločnosť vyvíjajúca sa ako neriadená strela, len formálne sledovaná diletantmi vymýšľajúcimi iba aktuálne potrebné lži na zastieranie svojej neodbornosti, a neschopnosti riadiť spoločnosť vysnívaným smerom, asi nemôže byť úspešná. Môže akurát tak vychovať novú generáciu revolucionárov nemilujúcich diletantov a klamstvo ako prostriedok maskovania neschopnosti a neodbornosti.

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866276x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie