Založ si blog

Nedeľný predaj

Po veľkom novembrovom štrnganí ma potešila možnosť kúpiť čerstvé mlieko a pekárenské výrobky hocikedy, keď sa mi minulo. Obchodníci sa predbiehali, ako mi vyjsť v ústrety.

Časy sa odvtedy zmenili. Najčerstvejšie mlieko v obchode je desaťdňové, a je viac-menej jedno, kedy si ho zákazník kúpi.

Čo sa týka pekárenských výrobkov, dobrý čerstvý chlieb, vymiesený, vykysnutý a upečený tradičnými technológiami sa z mnou navštevovaných obchodov väčšinou vytratil, a v nedeľu som ho už dávno nevidel.

Čerstvé rohlíky sa na pulte objavia len občas, po viacdňových sviatkoch, inak sa obyčajne predávajú zgumovatelé, ktoré už pár dní ležali v sklade.

Zdá sa, že obchodníci ani za pomoci techniky dvadsiateho prvého storočia nie sú schopní sledovať a plánovať tak, aby bolo na pulte čerstvé pečivo.

Ostatný tovar predávaný v našich obchodoch si môže kupujúci kúpiť vlastne aj hocikedy mimo nedele.

Asi ani farárom, kňazom, dušpastierom, reverendom, žrecom, šamanom a podobným nedeľný predaj obzvlášť neprekáža. Kto cíti potrebu, môže ich navštíviť pravdepodobne aj mimo nedele.

Zdá sa, že regulácia nedeľného predaja je len prostriedkom vykázania činnosti niektorých straníckych zástupcov ľudu, ktorí žiaľ nemajú na viac, možno ešte tak na reguláciu umelého prerušenia tehotenstva. Určite takéto pseudoaktivity sú pre neodborných straníkov atraktívnejšie ako mnoho dôležitých aktuálnych problémov krajiny, napríklad nefunkčnosť parlamentu, nefunkčnosť regulácie cien pri nenormálnostiach trhu a mnoho ďalších, podľa môjho názoru oveľa aktuálnejších problémov dvojkrížového trojopčia.

Myslím, že inteligentnému obchodníkovi nie je potrebné straníckym zákonom ukladať, kedy môže alebo nemôže predávať. Pozorný a rozmýšľajúci obchodník sám príde na to, kedy je správny čas obchodovať.

Ako kupujúci potrebujem len v dostatočnom časovom predstihu vedieť, kedy a ako sa zmení čas predaja, aby som sa vedel prispôsobiť.

Nič mi ale nebráni snívať o takých odborne zdatných zástupcoch ľudu, ktorí sa konečne ujmú neodkladného riešenia skutočných, akútnych problémov našej krajiny.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152263x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie