Založ si blog

Chute brániaceho ministra

Dočasne poverený brániaci minister považuje vyhrážky za nechutnú súčasť politiky.

Asi má úplnú pravdu, pokiaľ sa jedná o politiku dvojkrížového trojkopčia.

Pravdepodobne však chutné súčasti politiky mu bohato vyvážia tie nechutné.

Nie je asi veľký problém nájsť ani kuchárov, keďže v krajine s totalitou viacerých politických strán to môžu byť len straníci za pomoci svojich prisluhovačov.

Je fakt, že straníci sa obyčajne navzájom milujú tak, že by jeden druhého utopili v lyžičke vody, a pre pár euráčov zo štátneho by si dali aj koleno vŕtať. Akurát milostné vzťahy sa medzi nimi vždy nanovo upravia podľa výsledku straníckych volieb.

Newtonov zákon akcie a reakcie je asi platný aj v oblasti politiky, a každý rozmýšľajúci straník dobre vie komu stúpil na otlak.

Okrem toho, každá, hoci aj nezmyselná reklama v čase volebnej kampane pred predčasnými straníckymi voľbami je straníkmi viac než vítaná, o čom nás presviedča aj hydina posielajúca niekoho na vtáka a aj výroky potulujúceho sa straníckeho pacienta.

Zdá sa, že predčasnovolebná kampaň bude dosť dlhá, budem sa musieť obrniť, s trpezlivosťou obdivovať stranícky folklór a nezmysly dlhšie než by som si želal.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

SR Banská Bystrica jusícia súdy ŠTS korupcia Ján S. BBX

Slota je vinný v korupčnej kauze, odsúdili ho na dva roky podmienečne

09.06.2023 14:54

Podľa obžaloby vybavil za úplatok miernejší trest na žilinskom súde.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Bývalého diakona obžalovali zo sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca

09.06.2023 14:45

Obžalovaného Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235934x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie