Založ si blog

Úradnícka vláda?

S obrovským záujmom sledujem, ako sa straníci snažia presvedčiť pani prezidentku na vymenovanie úradníckej vlády.

Darmo som v ústave hľadal zmienku o nej. Buď tam nie je spomenutá, alebo ja mám nejakú zrakovú poruchu.

Zdá sa mi, že všetci straníci našli spoločnú zámienku, ako si z nej spraviť dobrý deň. Verím, že im na ich nezmysly nenaletí.

Celý momentálny stranícky cirkus len potvrdzuje, že ústava má obrovské nedostatky. Žiaľ neobsahuje dostatočné ustanovenia pre prípady neštandardných osôb a situácií v činnosti štátnych orgánov. Okrem toho, spolu s celým systémom volebných zákonov umožňuje diskrimináciu nerovnakým postavením straníkov a ostatných občanov.

Je asi načase vážne uvažovať nad jej rekodifikáciou, umožňujúcou normálny chod spoločnosti aj v prípade nenormálnej činnosti štátnych orgánov, a tiež rovnoprávne postavenie všetkých občanov.

Nemyslím si, že je normálne a v súlade s ústavou, ak národná rada pracuje len vtedy, keď to vyhovuje straníckym záujmom a keď si to sama odhlasuje, nezávisle od toho, či je potrebné niečo urgentne riešiť.

Je to až dych berúce, že národná rada a dočasne poverená vláda má čas na straníckopolitické divadlo, keď im z toho dôvodu riadenie krajiny uniká, a mimo iného zomierajú v chatrčiach deti počerných spoluobčanov.

Keby boli demokratické, nestranícke voľby už včera, aj tak by už bolo neskoro.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235955x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie