Založ si blog

Tridsaťšesť doživotí

V Albione odsúdili policajného úradníka na tridsaťšesť doživotí za dlhodobé násilie páchané zneužitím svojho postavenia.

Určite veľmi zaujímavá správa, a v našich končinách nezvyčajná a nepredstaviteľná.

Odkedy som ju začul, lámem si hlavu, ako by sa mohol takýto trest zrealizovať.

Po prvom dožití trestanca by musela byť vymenovaná nejaká osoba alebo organizácia sledujúca jeho ďalších tridsaťpäť oživení, vynucujúca si jeho opätovný nástup na výkon trestu.

V prípade kresťana by situácia bola celkom jednoduchá, stačilo by čakať na predmetný počet zmŕtvychvstaní. Problém vidím len v tom, že ja osobne som ešte nikoho zmŕtvychvstanuvšieho nestretol. Takže to bude pravdepodobne nekonečné čakanie, ale zároveň aj nekonečná práca pre sledovateľov.

Ak by sa trestaná osoba po prvom dožití vracala prevtelená do inej osoby, alebo dokonca do zvieraťa, nebude čo závidieť sledovateľom, a je otázne, či budú k dispozícii postupy dokazovania totožnosti prevteleného trestanca.

Za úvahu tiež stojí, či tridsaťšesť životov možno považovať za trest. V porovnaní s tým, že mne je dožičený veľmi pravdepodobne len jeden život, tridsaťšesť životov by bolo celkom zaujímavou ponukou, pokiaľ by boli dostatočne dlhé, hoci ja za mrežami pri súčasných podmienkach v našich nápravných zariadeniach.

Úprimne, veľmi rád by som vedel čo sa počas ďalších tridsaťpäť životov, po tom terajšom mojom udeje.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236183x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie