Založ si blog

Nekonečná agónia

Joj! Zase ma prekvapili. Myslel som si, že stranícky košiar bude hlasovať o predčasnom ukončení obdobia svojej činnosti, keďže poslednú zmenu ústavy vykonali s tým cieľom.

Namiesto toho hlasovali len o dátume konania predčasných volieb. Aj pri tom využili posledný možný termín, vyplývajúci z ultimáta šípkovej Ruženky tak, aby do doby vynútenej eutanázie mohli ešte patrične využiť blahodarnú činnosť spriatelených usmerňovačov nepriameho toku štátnych financií.

Ale čo už narobím, v dvojkrížovom trojkopčí je to už tak. Ani jesennými predčasnými straníckymi voľbami sa vlastne nič nezmení. Akurát možno nastane v niektorých prípadoch metamorfóza karavány na štekajúceho psa a naopak. Občania nemilujúci straníkov, pravdepodobne tvoriaci výraznú väčšinu oprávnených voličov, si žiaľ naďalej nebudú mať z čoho vyberať.

Za povšimnutie však určite stojí panický strach straníkov z úradníckej vlády, ktorej sa boja viac ako upír cesnaku, a čert kríža alebo svätenej vody.

Možno tadiaľto vedie cesta k úspešnej, pre každého sa rozvíjajúcej spoločnosti.

Náhrada diletantských straníkov a ich nominantov vo všetkých rozhodujúcich funkciách odborníkmi, by určite bola celospoločensky prospešná.

Financovanie politických strán a iných spolkov výlučne z členských poplatkov by výrazne zmenšilo ich počet, aj počet ich prívržencov.

Všetky štátne funkcie by sa mohli obsadzovať na základe výberového konania, v ktorom by prvoradým kritériom bola odbornosť a znalosť oblasti budúcej činnosti.

Platové ohodnotenie všetkých štátnych funkcií by sa mohlo začať odvíjať od výšky minimálneho dôchodku.

Vzhľadom na terajší vývoj môžem len naďalej snívať svoj sen o občianskej demokratickej spoločnosti, a strpieť bezvýchodiskovú agóniu totality viacerých politických strán, bez celospoločenských cieľov smerovania.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236160x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie