Založ si blog

Nekonečná agónia

Joj! Zase ma prekvapili. Myslel som si, že stranícky košiar bude hlasovať o predčasnom ukončení obdobia svojej činnosti, keďže poslednú zmenu ústavy vykonali s tým cieľom.

Namiesto toho hlasovali len o dátume konania predčasných volieb. Aj pri tom využili posledný možný termín, vyplývajúci z ultimáta šípkovej Ruženky tak, aby do doby vynútenej eutanázie mohli ešte patrične využiť blahodarnú činnosť spriatelených usmerňovačov nepriameho toku štátnych financií.

Ale čo už narobím, v dvojkrížovom trojkopčí je to už tak. Ani jesennými predčasnými straníckymi voľbami sa vlastne nič nezmení. Akurát možno nastane v niektorých prípadoch metamorfóza karavány na štekajúceho psa a naopak. Občania nemilujúci straníkov, pravdepodobne tvoriaci výraznú väčšinu oprávnených voličov, si žiaľ naďalej nebudú mať z čoho vyberať.

Za povšimnutie však určite stojí panický strach straníkov z úradníckej vlády, ktorej sa boja viac ako upír cesnaku, a čert kríža alebo svätenej vody.

Možno tadiaľto vedie cesta k úspešnej, pre každého sa rozvíjajúcej spoločnosti.

Náhrada diletantských straníkov a ich nominantov vo všetkých rozhodujúcich funkciách odborníkmi, by určite bola celospoločensky prospešná.

Financovanie politických strán a iných spolkov výlučne z členských poplatkov by výrazne zmenšilo ich počet, aj počet ich prívržencov.

Všetky štátne funkcie by sa mohli obsadzovať na základe výberového konania, v ktorom by prvoradým kritériom bola odbornosť a znalosť oblasti budúcej činnosti.

Platové ohodnotenie všetkých štátnych funkcií by sa mohlo začať odvíjať od výšky minimálneho dôchodku.

Vzhľadom na terajší vývoj môžem len naďalej snívať svoj sen o občianskej demokratickej spoločnosti, a strpieť bezvýchodiskovú agóniu totality viacerých politických strán, bez celospoločenských cieľov smerovania.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924743x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie