Založ si blog

Skapínajúci kôň

Podľa ministerstva zdravotníctva nedostatok liekov zhoršujú ľudia, ktorí ich škrečkujú doma, pre istotu.

Na konci prekliateho socializmu podobne postupovali straníci, ktorým sa všetko vymykalo z rúk. Zdá sa, že terajšie dočasne poverené skapínajúce kone musia začať kopať do iných, aby hanba z neodbornosti a neochoty pracovať bola rozdelená tak, aby im ešte ostala nejaká nádej úspešne sa dostať do košiara pri najbližších straníckych voľbách.

Podľa vyjadrenia ministerstva bolo zlikvidovaných za rok dvesto ton liečiv. Samozrejme, použité číslo bez ďalšieho členenia hrá kopajúcemu koňovi do karát. Takto vychádzajú štyri kilá na občana. Keby sa číslo rozdelilo na lieky vrátené občanmi, lieky vrátené zdravotníckymi zariadeniami, lieky s prekročenou lehotou spotreby alebo z iného dôvodu vyradené lekárňami, výsledok by bol určite iný a mal by väčšiu výpovednú hodnotu o skutočnom zdroji problémov. Neviem, či si aj straníci uvedomujú, že nikto nevie spraviť presný plán a vždy musia zostať nejaké nespotrebované lieky v zdravotníckych zariadeniach, ale aj v domácnostiach. Možno by ich v domácnostiach bolo menej, keby bola dostupná zdravotnícka starostlivosť a lieky vždy a všade. Prečo tak nie je, vedia najlepšie straníci, ktorí sa tvária, že túto krajinu riadia.

Voľakedy sa veľká časť liekov vyrábala aj doma. Teraz už pravdepodobne skoro všetky dovážame zo zahraničia. Samotné ministerstvo uvádza, že podnikatelia opätovne vyvážajú už dovezené lieky na trhy, kde ich môžu predať oveľa drahšie a zarobiť si bez toho, aby sa museli namáhať nejakým vývojom a výrobou liekov.

Aktuálne najviac chýbajú antibiotiká, lieky na tlmenie teploty a bolesti. Som prekvapený, že v dvadsiatom prvom storočí, za pomoci všade dostupnej výpočtovej techniky, nie sú zodpovedné orgány schopné zostaviť plán potreby liečiv a včas uzavrieť zmluvy na ich dodanie v čase pred ich očakávanou potrebou. Najviac som rozčarovaný z dôvodu, že to vedeli pracovití občania vykonať dávnejšie, aj len za pomoci papiera, pera a kalkulačky.

Už len straníci od našich západných susedov majú revolučnejšie myšlienky od našich, keď obviňujú občanov z vytvárania inflácie tým, že sú ochotní zaplatiť sto sedemdesiat korún v reštaurácii za vyprážaný syr. Poznajúc mojich priateľov spoza Moravy som presvedčený, že každý by si radšej kúpil vyprážaný syr lacnejšie, prípadne by ho prijal aj ako pozornosť štátu alebo podniku za nekresťanské zbíjanie.

A mne zostáva len naďalej snívať, že do štátnych funkcií budú zaraďovaní len občania ochotní a schopní odborne pracovať, nezávisle od straníckej alebo inej príslušnosti a nie neodborné, potenciálne skapínajúce kone.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po študenta strednej školy si prišlo Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235949x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie