Založ si blog

Zelovoc

Migrujúca straníčka, pociťujúca výrazný nedostatok obdivovaných politických strán v dvojkrížovom trojkopčí, sa rozhodla založiť ďalšiu, s novým revolučným ovocným názvom.

Nič proti jablkám, však sú zdrojom vitamínov a iných zdraviu dôležitých látok, na rozdiel od straníkov.

Akurát by sa mohol ozvať zakladateľ prvej rovnomennej politickej strany spod Uralu s obvinením z plagizovania dobrého mena. Ja osobne by som rád poznal aj názor jabĺk samotných na túto záležitosť.

Ako symbol straníkov sme tu už mali čerešne aj klinčeky, takže je asi čas na zmenu.

Zelovoc ponúka viac vhodných názvov, pri ktorých by volič mohol lepšie povoliť uzdu svojej predstavivosti pri hľadaní súvislostí medzi názvom a činnosťou politickej strany.

Možno chren a petržlen by boli pre straníkov vhodnejšie.

Alebo čo tak niečo naše pravé, írečité ako zemiak, krumpľa, švábka, gruľa, ertepla.

Určite však aj názov politickej strany zo zelevocu by bol vhodnejší ako existujúce klamlivé, zavádzacie názvy spomínajúce obyčajných ľudí, nezávislé osobnosti, slobodu, solidaritu, dobrú voľbu, majúcich dosť, progresívnych, zmenu zdola, hlas ľudu a tak ďalej až do omrzenia.

A keby sa náhodou zelovoc vypredal, môžu straníci pokračovať vo výbere vhodného názvu aj v iných obchodoch.

Ja rojko však naďalej budem snívať o tom, že ovocie a zelenina bude napriek urputnému snaženiu straníkov pre každého dostupná za prijateľnú cenu v zelovoci, a nielen pre straníkov milujúcich občanov počas straníckych demokratických volieb.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152264x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie