Založ si blog

Zvieracie trampoty

Mami, oci, na Vianoce by som chcel také malé, chutnučké, ťarbavé šteniatko, hovorí nejedno panelákové dieťa, pravdepodobne aj z nedostatku iného zaujímavého vyžitia. Obyčajne nasleduje rodinná porada o tom, kto sa bude o psíka starať a chodiť s ním von. Aj rodičia si spomenú len na krásne chvíle z detstva, so šteniatkom niekde na dedine, a tak sa pod stromčekom objaví očakávaný psík. Sprvu všetci, a neskôr už iba rodičia sa stávajú otrokmi psa na nasledujúce desaťročie.

Nevyučené šteniatko začne kadiť a cikať najprv hocikde v byte, neskôr na ním samým vybranom mieste. Aj zúbky treba začať cvičiť, začnú sa strácať papuče a svoje dostane aj nábytok.

Nedá sa nič robiť, šťastní majitelia psíka musia začať drezúru s cieľom naučiť šteňa vyprázdňovať sa vonku, využitím systému odmien a trestov.

Pre zabránenie neustálych konfliktov medzi psíčkarmi samotnými, ale aj ostatnými, by bolo naopak vhodnejšie tým istým systémom naučiť psíka vyprázdňovať sa doma, rešpektovať existenciu iných tvorov, a spoločný, nerušený pohyb na čerstvom vzduchu by mohol byť zaslúženou odmenou pre gazdu aj šteniatko.

Aj elektrikári by sa určite potešili, nemuseli by tak často vymieňať od moču skorodované stĺpy vedenia alebo osvetlenia z dôvodu všeobecného ohrozovania.

S príchodom zimy psík, vyprázdňujúci sa vonku, samozrejme vykonáva radšej svoje potreby na udupanom chodníku ako v hlbokom nedotknutom snehu. A ak psíčkar nie je dostatočne spoločensky prispôsobivý, oheň je opäť na streche.

Malé šteniatko veľmi rýchlo vyrastie, a malé trampoty s ním porastú priamo úmerne s jeho veľkosťou.

Hádky s inými psíčkarmi a nepsíčkami sa opakujú s frekvenciou úmernou nevychovanosti psa.

Niekto by povedal, zožeňme si radšej papagája. Z vlastnej skúsenosti viem, že to znamená množstvo prachu, páperia a ostatkov potravy v byte. A keď sa chcete starať aj o fyzickú kondičku papagája, a občas ho vypustíte z klietky, máte čo čistiť, lebo papagája nevycvičíte ako šteniatko, kam má kadiť. Navyše, otroctvo s papagájom býva obyčajne oveľa dlhšie ako so psom.

V poslednom čase sa aj na sídlisku začínajú objavovať kone a ich šťastní a pyšní jazdci. Ale aj kone sa vyprázdňujú, a to v množstve úmernom svojej veľkosti. Je pravda, že kočiši vo Viedni aj v Krakowe majú zavedené svoje postupy pre takéto prípady. Zostáva záhadou, prečo niečo nevymyslia aj jazdci a nepozbierajú v meste konský trus po svojom miláčkovi podobne ako uvedomelí psíčkari.

Prajem všetkým v novom roku správne rozhodnutia ohľadne potreby zvieracieho spoločníka a pokorné prijatie otroctva spojeného s ním tak, aby neboli zdrojom zbytočných nedorozumení a hádok v rodine, ani s inými.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236165x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie