Založ si blog

Revolúcia na železnici

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia.

V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule.

Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia zaistiť bezpečnosť cestujúcich u ostatných osobných vlakov zastavujúcich v neobsadenej stanici Sekule, stačí použiť kopirák, a postupovať u všetkých vlakov rovnako.

Neinformovanému občanovi, ktorému nie je ľahostajné ako sa míňajú jeho vlastné peniaze, ale aj tie zo štátneho rozpočtu, samozrejme napadne otázka, prečo vlaky doteraz v takom počte v stanici Sekule zastavovali, keď by nemali v budúcnosti niekomu chýbať? Odpoveď poskytli železničiari sami, ktorí odporúčajú dotknutým cestujúcim použiť v predmetnom úseku svojej cesty autobus.

Krčmár Jožo z hostinca U mýtnika asi nebude posielať štamgastov do Ferovej krčmy U Jánošíka len preto, že od siedmej večer do rána sa mu nechce umývať poháre.

Ohlásenie tejto nepríjemnej novinky odradzujúcej cestujúcich myslieť na vhodnosť prepravy železnicou, využili železničiari aj na reklamu vlastnej žiarivej budúcnosti. Pochválili sa plánovaným vybudovaním diaľkového ovládania a novej výhybne v predmetnej oblasti. Žiaľ ani jedno z týchto ohlásených opatrení nezmení nič vo vzťahu k bezpečnosti cestujúcich na budúcej zastávke Sekule, v hocijakej polohe.

Ani slovom nespomenuli vybudovanie nových nástupíšť s bezpečným, bezprekážkovým, mimoúrovňovým prístupom pre všetkých cestujúcich, aj tých so zdravotným a pohybovým obmedzením.

Verím, že to len jednoducho zabudli oznámiť, alebo novinári nepovažovali za nutné takú informáciu zverejniť. Možno časom mňa spolu s občanmi túžiacimi pohodlne, dostatočne často a rýchlo cestovať po železnici presvedčia poskytovanými službami, že cestovanie železnicou bude v budúcnosti najvhodnejšia voľba, a to nielen na hlavných tratiach ale na všetkých.

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866286x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie