Založ si blog

O zlodejoch a hlade

„My sme republiku nerozkradli“ hlásajú straníci, ktorí bez väčšej ujmy prekonali záchrannú, predvolebnú metamorfózu. Asi aj majú čiastočnú pravdu, v novej maškare ešte nie. Je však zrejmé, že asi sú dostatočne informovaní o stranícky akceptovaných krádežiach a zlodejoch. Nie nadarmo sa hovorí, že vrana k vrane sadá.

Mňa osobne ani moc nezaujíma, čo všetko v minulosti nerobili. Mňa by skôr zaujímalo, čo mienia robiť v budúcnosti, keď sa náhodou dostanú k daňovými poplatníkmi bohato prestretému stolu a do dostatočne zásobenej štátnej komory.

Na dôvažok ešte niečo pre tých voličov, ktorí doteraz neprekonali nutkanie zúčastniť sa na straníckom volebnom, demokraticky sa tváriacom divadle, napriek všetkým doterajším sľubom, rečiam a činom straníkov.

Niekedy po tridsiatom treťom roku nášho letopočtu vznikla neznámo kde, jedna poučná bájka, po príkladnom reklamnom ukrižovaní, v celom svete najšikovnejšie marketingovo zneužitého revolucionára, nesúhlasiaceho s aktuálne uznávanou ideológiou.

Na jeho zakrvavené, utrápené telo sa zleteli zo všetkých strán muchy, ovady a rôzna iná, hodovať mieniaca háveď.

Jeden dobrosrdečný mladík, v snahe uľahčiť jeho muky, chcel tie parazity odohnať.

Múdra stará žena ho prosila, aby to nerobil, presvedčujúc ho tým, že tieto sú už skoro nasýtené a určite by prileteli nové, nenásytne hladné.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989191x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie