Založ si blog

Skúška inteligencie

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu.

Skúšku inteligencie a schopnosti viesť vozidlo za mimoriadnych podmienok absolvovalo neúspešne niekoľko desiatok vodičov, vychovaných autoškolami, nezaoberajúcimi sa výcvikom jazdy za neideálnych podmienok, čo logicky ani zákon nemôže regulovať.

Piesočno-prachová búrka v našej oblasti je naozaj výnimočná, ale prudké lejaky, búrky, hustá hmla, sneženie, poľadovica nie sú až také zriedkavé, aby na ne neboli vodiči systematicky pripravovaní.

Vždy s pobavením sledujem v médiách vyjadrenia vodičov o nepripravenosti cestárov na zimu, namiesto toho aby sa pred zrkadlom sebakriticky pýtali sami seba, či sú schopní zvládnuť hocijaké výzvy prírody vlastnou prirodzenou inteligenciou a vlastným vybavením, bez cudzej pomoci.

Cestárov ani hasičov nie až je veľa a nemôžu byť naraz všade.

Zaujímavé bude tiež sledovať, ako sa s výzvami prírody vyrovná vysnívaná, všade sa rozširujúca umelá inteligencia, či prirodzená ľudská inteligencia nezabudne naučiť tú umelú vhodne konať v prípade nie často, alebo len výnimočne sa vyskytujúcich mimoriadnych podmienok, ak nie inak, tak aspoň zastavením vozidla a oznámením používateľovi dosiahnutie hranice svojich schopností. Určite však aj v takom prípade zlyhania umelej inteligencie bude musieť konať človek so svojou prirodzenou inteligenciou, teda vodič ak to zvládne alebo privolaná pomoc.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Obroda železníc

08.03.2023

Dvojkrížové trojkopčie sa vraj zaviazalo v rámci EÚ dosiahnuť presun tridsiatich percent dopravy z ciest na železnice do roku 2030. Nezostáva nič iné, len takýto ambiciózny cieľ obdivovať. Sedem rokov do realizácie stanoveného cieľa je však veľmi krátka doba, najmä vzhľadom na dlhodobé nedostatočné financovanie železničného sektora a najmä železničnej [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152195x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie