Založ si blog

Skúška inteligencie

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu.

Skúšku inteligencie a schopnosti viesť vozidlo za mimoriadnych podmienok absolvovalo neúspešne niekoľko desiatok vodičov, vychovaných autoškolami, nezaoberajúcimi sa výcvikom jazdy za neideálnych podmienok, čo logicky ani zákon nemôže regulovať.

Piesočno-prachová búrka v našej oblasti je naozaj výnimočná, ale prudké lejaky, búrky, hustá hmla, sneženie, poľadovica nie sú až také zriedkavé, aby na ne neboli vodiči systematicky pripravovaní.

Vždy s pobavením sledujem v médiách vyjadrenia vodičov o nepripravenosti cestárov na zimu, namiesto toho aby sa pred zrkadlom sebakriticky pýtali sami seba, či sú schopní zvládnuť hocijaké výzvy prírody vlastnou prirodzenou inteligenciou a vlastným vybavením, bez cudzej pomoci.

Cestárov ani hasičov nie až je veľa a nemôžu byť naraz všade.

Zaujímavé bude tiež sledovať, ako sa s výzvami prírody vyrovná vysnívaná, všade sa rozširujúca umelá inteligencia, či prirodzená ľudská inteligencia nezabudne naučiť tú umelú vhodne konať v prípade nie často, alebo len výnimočne sa vyskytujúcich mimoriadnych podmienok, ak nie inak, tak aspoň zastavením vozidla a oznámením používateľovi dosiahnutie hranice svojich schopností. Určite však aj v takom prípade zlyhania umelej inteligencie bude musieť konať človek so svojou prirodzenou inteligenciou, teda vodič ak to zvládne alebo privolaná pomoc.

Ako prežiť?

12.04.2024

Som vždy nesmierne prekvapený, keď straníci zo svorky štekajúcej na nikoho si nevšímajúcu karavánu začnú vyplakávať o straníckej výmene všetkých rozhodujúcich kádrov po voľbách, na vlastný obraz karavány, tiež o papalášstve, trafikách, rodinkárstve a podobných straníckych manieroch. Neinformovane sa však môžu tváriť len tí členovia najprogresívnejšie sa [...]

Dobojované

07.04.2024

Áno. Síce len dočasne, lebo vo verejnom priestore sa už vyškľabujú verní, ortodoxní straníci, túžiaci potešiť svojou múdrosťou a neomylnosťou aj európskych obyvateľov. Výsledok boja o prezidentské kreslo bol podľa očakávaní straníkov, ich prívržencov a parazitov využívajúcich potemkinovskú pseudodemokraciu. Podľa mojich skromných matematických znalostí, vyhral [...]

Výmena

05.04.2024

V Botswane sa premnožili slony. Tamojší vrchní ponúkli darovať germánom dvadsaťtisíc zo svojich nechcených stotridsaťtisíc. Možno aj náš stranícky košiar by sa mal venovať na najbližšom rokovaní o nespratných, nechcených medveďoch dvojkrížového trojkopčia využitiu aj tejto možnosti, okrem logicky sa ponúkajúcej možnosti regulácie pobytu výkvetu tvorstva v [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 226
Celková čítanosť: 774547x
Priemerná čítanosť článkov: 3427x

Autor blogu

Kategórie