Založ si blog

Dobre bude

Tak odpovedá na dobiedzavé, otravné otázky redaktorov verejnoprávnych ale aj svojprávnych médií unikajúci, arogantný, narcistický harlekýn a hochštapler trnavský, s pred zrkadlom nacvičovaným, ignorantským úškľabkom.

Ako každá správna sľubotechna, hocijaký prísľub doplní aspoň dvomi nezmyselnými a podľa možnosti nesplniteľnými podmienkami.

A kedy bude naozaj dobre?

Keď šípková Ruženka pri hodnotení stavu našej krajiny a spoločnosti zloží ružové okuliare a začne zdroje problémov otvorene a pravdivo menovať bez snahy udržať krajší obraz, než v skutočnosti je.

Keď sa volebné zákony zosúladia s platnou ústavou tak, aby sa totalita viacerých politických strán nahradila skutočnou občianskou demokraciou.

Keď sa politické strany a iné ideologické spolky, hnutia, združenia, komory, aliancie a čertvie ešte ako sa volajú, v súlade s ústavou prestanú financovať zo štátneho rozpočtu, a budú sa živiť z členských príspevkov, prípadne z darov, ale výlučne len od fyzických osôb.

Keď aj náš dôchodca si bude môcť dovoliť občas nejaký výlet, napríklad loďou k Čiernemu moru a späť ako iní európski dôchodcovia, a nebude sa musieť vďaka neomylným, dobroprajným straníkom denne rozhodovať, či si môže dovoliť kúpiť tri rohlíky alebo len dva, keď chce prežiť do najbližšieho termínu výplaty dôchodku.

Keď sa aspoň začne celospoločenská diskusia o smerovaní našej krajiny.

Snívať rojkom nikto nemôže zakázať, žiaľ hocijaké sny v dohľadnej dobe totality viacerých politických strán zostanú len nesplniteľnou túžbou.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924745x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie