Založ si blog

Dobre bude

Tak odpovedá na dobiedzavé, otravné otázky redaktorov verejnoprávnych ale aj svojprávnych médií unikajúci, arogantný, narcistický harlekýn a hochštapler trnavský, s pred zrkadlom nacvičovaným, ignorantským úškľabkom.

Ako každá správna sľubotechna, hocijaký prísľub doplní aspoň dvomi nezmyselnými a podľa možnosti nesplniteľnými podmienkami.

A kedy bude naozaj dobre?

Keď šípková Ruženka pri hodnotení stavu našej krajiny a spoločnosti zloží ružové okuliare a začne zdroje problémov otvorene a pravdivo menovať bez snahy udržať krajší obraz, než v skutočnosti je.

Keď sa volebné zákony zosúladia s platnou ústavou tak, aby sa totalita viacerých politických strán nahradila skutočnou občianskou demokraciou.

Keď sa politické strany a iné ideologické spolky, hnutia, združenia, komory, aliancie a čertvie ešte ako sa volajú, v súlade s ústavou prestanú financovať zo štátneho rozpočtu, a budú sa živiť z členských príspevkov, prípadne z darov, ale výlučne len od fyzických osôb.

Keď aj náš dôchodca si bude môcť dovoliť občas nejaký výlet, napríklad loďou k Čiernemu moru a späť ako iní európski dôchodcovia, a nebude sa musieť vďaka neomylným, dobroprajným straníkom denne rozhodovať, či si môže dovoliť kúpiť tri rohlíky alebo len dva, keď chce prežiť do najbližšieho termínu výplaty dôchodku.

Keď sa aspoň začne celospoločenská diskusia o smerovaní našej krajiny.

Snívať rojkom nikto nemôže zakázať, žiaľ hocijaké sny v dohľadnej dobe totality viacerých politických strán zostanú len nesplniteľnou túžbou.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236161x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie