Založ si blog

Päťtisíc mŕtvych

Odborár podľa mena s pôvodom z dediny pri Beluši vyhlásil, že ročne zbytočne zomieralo päťtisíc ľudí, pretože lekári im nemohli dať to, čo potrebovali.

Nestačím sa diviť, prečo takúto nehoráznu, hanebnú skutočnosť oznamuje odborár a ešte k tomu na verejnom zhromaždení.

Predpokladám, že v zdravotníctve by mali byť zavedené oficiálne postupy sledovania existujúcich nedostatkov v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, aby sa mohli postupne vylúčiť. Vychádzajúc z tohto predpokladu a obyčajného logického myslenia, sa malo v minulosti ročne objaviť asi päťtisíc podaní vedúcich zdravotníckych zariadení, doplnených potrebnou analýzou nedostatkov a ich príčin, zaslaných na orgány oprávnené a povinné v týchto veciach konať. Mohol by to byť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež Ministerstvo zdravotníctva.

Alebo sa mýlim, a problémy funkčnosti zdravotníctva sa z profesionálnej zaujatosti, pohodlia a hanby zametajú pod koberec a vyťahujú sa len ako argument v boji za zvýšenie platov alebo na iné verejne nepriznávané účely?

Odborár sa pýta vlády, čo ide robiť, s tým, že odborári riešia počet odvrátiteľných úmrtí a nie platy. Že vraj, keby chceli len vyššie platy, už by tu neboli a zarábali by si inde.

S obrovským prekvapením počúvam, že odborárom zrazu nejde o platy, i keď to a podmienky výkonu práce by mali byť ich hlavnou oblasťou pôsobnosti.

Nechápem, prečo chcú nahrádzať činnosť vedúcich zamestnancov zdravotníckych zariadení a orgánov v zdravotníctve podľa zákonov oprávnených a povinných konať.

Nemám zdania, prečo na riešenie problémov zdravotníctva potrebujú psychicky terorizovať pacientov, ktorí sú už aj bez toho nešťastní po väčšine návštev zdravotníckeho zariadenia.

Alebo sa jedná aj o vlastnú reklamu niektorých osôb pred nejakými výberovými konaniami alebo voľbami? Uvidíme časom, ako slepý povedal.

Neprispôsobivý

06.12.2022

Vždy mi nadvihne mandle, keď hocikto použije prívlastok neprispôsobivý. Pritom samotná neprispôsobivosť je závislá len od očakávaní osoby používajúcej tento prívlastok, ktorá môže byť takisto považovaná za neprispôsobivú z pohľadu očakávaní inej osoby. Čakajúc na meškajúci vlak v jednej železničnej stanici, ma nedávno prekvapili použitím tohto prívlastku [...]

Som Marťan

01.12.2022

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok. Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako [...]

Vis a Mat

26.11.2022

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky. Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 39927x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie