Založ si blog

Päťtisíc mŕtvych

Odborár podľa mena s pôvodom z dediny pri Beluši vyhlásil, že ročne zbytočne zomieralo päťtisíc ľudí, pretože lekári im nemohli dať to, čo potrebovali.

Nestačím sa diviť, prečo takúto nehoráznu, hanebnú skutočnosť oznamuje odborár a ešte k tomu na verejnom zhromaždení.

Predpokladám, že v zdravotníctve by mali byť zavedené oficiálne postupy sledovania existujúcich nedostatkov v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, aby sa mohli postupne vylúčiť. Vychádzajúc z tohto predpokladu a obyčajného logického myslenia, sa malo v minulosti ročne objaviť asi päťtisíc podaní vedúcich zdravotníckych zariadení, doplnených potrebnou analýzou nedostatkov a ich príčin, zaslaných na orgány oprávnené a povinné v týchto veciach konať. Mohol by to byť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež Ministerstvo zdravotníctva.

Alebo sa mýlim, a problémy funkčnosti zdravotníctva sa z profesionálnej zaujatosti, pohodlia a hanby zametajú pod koberec a vyťahujú sa len ako argument v boji za zvýšenie platov alebo na iné verejne nepriznávané účely?

Odborár sa pýta vlády, čo ide robiť, s tým, že odborári riešia počet odvrátiteľných úmrtí a nie platy. Že vraj, keby chceli len vyššie platy, už by tu neboli a zarábali by si inde.

S obrovským prekvapením počúvam, že odborárom zrazu nejde o platy, i keď to a podmienky výkonu práce by mali byť ich hlavnou oblasťou pôsobnosti.

Nechápem, prečo chcú nahrádzať činnosť vedúcich zamestnancov zdravotníckych zariadení a orgánov v zdravotníctve podľa zákonov oprávnených a povinných konať.

Nemám zdania, prečo na riešenie problémov zdravotníctva potrebujú psychicky terorizovať pacientov, ktorí sú už aj bez toho nešťastní po väčšine návštev zdravotníckeho zariadenia.

Alebo sa jedná aj o vlastnú reklamu niektorých osôb pred nejakými výberovými konaniami alebo voľbami? Uvidíme časom, ako slepý povedal.

Úspešné voľby

02.10.2023

Pakovská džamahírija má za sebou opäť úspešné voľby. Samozrejme, ako sa očakávalo, vyhrali ich opäť neomylní straníci. Však sa na tom aj krvopotne narobili. Zorganizovali bohatú účasť v zahraničí žijúcich, a pravdepodobne tam aj dane platiacich voličov, ktorí môžu spokojne vyjadriť svoj názor na dianie v krajine, bez strachu z možných priamych následkov na ich [...]

Smeti

01.10.2023

Jedna výnimočná obec dvojkrížového trojkopčia začala neľútostný boj proti možnému znečisťovaniu svojho životného prostredia výstavbou spaľovne odpadu. Samozrejme v rámci samoreklamy nezabudli prizvať ani médiá a dokonca aj starosta obce sa chce trochu ohriať pri ohníku. Ja len rozmýšľam, prečo začali tento boj. Možno poznajú nejaký spôsob likvidácie odpadu bez [...]

Ponziho schéma

30.09.2023

Samozvaný odborník na dôchodky, mimochodom aj bývalý vrcholový riadiaci pracovník v oblasti, do ktorej spadá aj dôchodkové poistenie považuje prvý dôchodkový pilier za Ponziho schému. Ja sa určite nečudujem nad problémami dôchodkového poistenia, keď ho riadia osoby, ktoré takto znevažujú výsledky aj svojej vlastnej práce. Pán odborník by sa mal sám seba pýtať, čo [...]

Taliansko, havária, autobus

Tragádia pri Benátkach. Strhol autobus do hĺbky kolaps šéféra?

04.10.2023 18:18

„Kyvadlová doprava do Benátok,“ napísal vodič svoj posledný príspevok na Facebooku. Bol utorok, pol siedmej večer. O hodinu a štvrť neskôr sa autobus plný turistov zrútil z nadjazdu v Mestre, pevninskej dvojičke slávneho mesta na lagúne.

Leyenová

Brusel: Odvediete viac, dostanete menej. Rozšírenie EÚ o nové krajiny vyjde na 256 miliárd eur

04.10.2023 17:56

Rozšírenie Európskej únie o deväť nových krajín vrátane Ukrajiny by aktuálnych členov stálo 256 miliárd eur, informuje denník The Guardian.

hranicny prechod Berg

Reportáž: Migračná vlna otriasa Schengenom. Susedné štáty spustili kontroly, ako vyzerá situácia na českých či poľských priechodoch?

04.10.2023 17:16

Pre migračnú krízu sú slovenské hranice prísnejšie strážené, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 165
Celková čítanosť: 409514x
Priemerná čítanosť článkov: 2482x

Autor blogu

Kategórie