Založ si blog

Vyváženosť

Pán predseda najvedúcejšej, najmúdrejšej, strany, nikto nevie kam smerujúcej, roní krokodílie slzy nad nevyváženosťou vysielania verejnoprávnych médií tak intenzívne, že pomaly ale iste prehluší plač predsedu najprogresívnejšej strany nad možným ohrozením pseudodemokracie a pseudoslobody v dvojkrížovom trojkopčí.

Nechápem prečo? Podľa posledných vyšetrení na mňa zatiaľ ešte nepôsobí ani jeden zo syndrómov tých dvoch všeobecne známych pánov. Preto si môžem bez problémov spomenúť na tančeky koaličných strán, oznamujúcich po voľbách, podľa nich neprispôsobivým médiám a ich redaktorom, že im nebudú poskytovať žiadne informácie a nebudú sa zúčastňovať politických debát, pokiaľ nebudú vysielať to, čo sa od nich očakáva.

Ako každý div trvá len tri dni, a všetci páni straníci a dámy straníčky, vrátane tých koaličných, veľmi rýchlo pochopili, že v dvadsiatom prvom storočí kto nie je v médiách, ten akoby žiaľ ani neexistoval.

Takže nadišiel čas začať bojovať o proporcionálnosť bezplatnej politickej reklamy v spravodajstve a politických debatách servilných verejnoprávnych médií.

Som zvedavý, na aký ukazovateľ chcú straníci viazať proporcionalitu vysielania. Na počet členov strany? Na výsledky niektorých z posledných volieb? Alebo na nejaký úplne nový, revolučný ukazovateľ? Či už tak, alebo onak, by straníci nemali zabúdať, že ešte existuje oveľa väčší počet nestraníkov, ktorí by mali tiež úmerne dostať priestor na vyjadrenie svojich názorov vo verejnoprávnych médiách. Neviem si ani predstaviť štadión, do ktorého by sa úmerne zmestili na vybalansovanú politickú debatu aj nestraníci tak, aby sa doňho zmestil aj aspoň jeden zástupca každej strany.

Už sa teším, keď médiá v rámci vybalansovania uvedú v titulkoch pri tete Blažkovej aj Jožovi Pobehajovi stranícku nepríslušnosť, alebo hoci aj neposlušnosť.

Že straníci po voľbách hľadajú cesty, ako vymeniť všetkých funkčne rozhodujúcich ľudí za svojich prívržencov, v poslednej dobe skoro až po úroveň vrátnika, je všeobecne známou súčasťou straníckej kultúry dvojkrížového trojkopčia. Doteraz žiadna strana svojim konaním ma nepresvedčila o opaku. Uvidím, či po prípadnej budúcej výmene pri válove súčasní opozičníci dodržia úzus, alebo si príkladne ponechajú aj prívržencov svojich súčasných nezmieriteľných nepriateľov.

Jednoznačne však neviem pochopiť, čo vedie súčasnú koalíciu k navrhovanej zmene názvu verejnoprávnych médií. Každý normálne rozmýšľajúci občan pochopí, že so zmenou názvu je spojená vynútená zmena mnohých ďalších, finančne náročných, súvisiacich skutočností. To fakt má dvojkrížové trojkopčie toľko peňazí na vyhadzovanie z okna, aby si mohlo dovoliť maniere trucujúcich detičiek, nech to stojí čo to stojí, a zároveň vyplakávať nad nedostatkom peňazí v štátnom rozpočte a vymýšľať nové zdroje príjmu namiesto rozumného šetrenia existujúcich zdrojov?

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo 15 policajtov a päť ozbrojencov

23.06.2024 18:28, aktualizované: 24.06.2024 05:28

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924767x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie