Založ si blog

Brzdiči klimatickej katastrofy

Opäť sa stretli. Tentokrát symbolicky v krajine, ktorá je jednou z najväčších dodávateľov surovín na výrobu klíme škodiacich látok.

Nikto zo stoviek účastníkov konferencie, ani z tisícov ich sprevádzajúcich, poznávacej turistiky chtivých osôb sa nepochválil, že by pricestoval nejakým bezemisným dopravným prostriedkom, Aj by to bolo skoro nemožné, keď sa už aj prežúvavce začali považovať za obrovskú hrozbu udržateľnosti klímy, v rámci maskovania skutočných najväčších znečisťovateľov.

Nikoho zo zainteresovaných, ktorí sú zároveň aj hujermi diaľkových komunikačných prostriedkov dvadsiateho prvého storočia, nenapadlo podeliť sa so svojimi za lepšiu klímu bojovnými skúsenosťami z pohodlia domáceho prostredia, ich praktickým využitím.

Dvojkrížové trojkopčie zastúpené šípkovou Ruženkou sa tiež pochválilo príslušnosťou medzi najambicióznejších brzdičov klimatickej krízy Zeme. Dosiahlo jedno z najlepších skladieb energetických zdrojov, smerujúc k takzvanej bezemisnosti svojej energetiky.

Asi som zaspal dobu a nevšimol som si zavedenie prevratného spôsobu likvidácie vyhoreného jadrového paliva po ukončení jeho spätného odberu uralským medveďom. Pokiaľ je to tak, určite by sa to nemalo zamlčiavať, ale radšej využiť v prospech klímy a životného prostredia zemegule.

Tiež som nezaznamenal sypanie si popola na hlavu dvojkrížovým trojkopčím, ako jedným z krajín vyrábajúcich pozoruhodné množstvo budúcich zdrojov prírode a klíme škodiacich látok v obrovských montážnych halách, postavených na najúrodnejších poliach, zneužívajúcich lacnú pracovnú silu priemyselných nádenníkov, dokonca aj so súvisiacim zrušením časti už aj tak zanedbávanej železničnej siete.

Dvojkrížové trojkopčie tiež nepredstavilo svoje ambiciózne plány rozvoja rýchlej, účinnej, pohodlnej železničnej dopravy v dostatočnom rozsahu a kapacite, ako najvhodnejšej náhrady individuálneho motorizmu vo vlastných podmienkach.

Účastníci konferencie pravdepodobne nehovorili o spôsoboch eliminácie hôr odpadu z čoraz väčších, viacnásobných, jednorazových, nezmyselných obalov ani o zamedzení zbytočnej svetelnej a inej reklamy, ani o minimalizácii mnohých iných konkrétnych, prírode a klíme škodiacich aktivít a javov.

Hoci dvojkrížové trojkopčie by sa mohlo pochváliť aspoň čiastkovými úspechmi niektorých obcí, ktoré vybojovali presun plánovanej skládky odpadu alebo fabriky na spracovanie odpadu na územie inej, menej bojovnej obce, čo už bolo aj medzinárodne ocenené.

Konferencia sa však určite nezaoberala začatím boja proti bezohľadnosti a sebeckosti ľudí dvadsiateho prvého storočia, prejavujúceho sa aj v poškodzovaní životného prostredia vrátane klímy, pre uspokojenie vlastného ega a pohodlia, pretože by tento neúprosný boj mal začať každý účastník konferencie sám u seba, a mal by sa stať nasledovaniahodným príkladom pre menej uvedomelých obyvateľov zemegule.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791134x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie