Založ si blog

Konkurencia

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami.

Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky o stromčeku, zvončekoch, kaproch aj maštali.

Marketingoví šialenci majú šábes a kupujúci patrične zvýšené ceny, maskované čiernym piatkom.

Nechcem im kaziť ich vianočný amok, napriek tomu prezradím, že najdlhšie rodinné Vianoce sme mali raz od prvého septembra do Veľkej noci.

Čo rodič nespraví pre svoju ratolesť? Prianie dieťaťa vyslovené po prvom dni školskej dochádzky bolo pre poslušných rodičov rozkazom. Majúc v rámci ekologického myslenia umelohmotný stromček, nič nebránilo jeho vyzdobeniu a predĺženiu Vianoc až do veľkonočných sviatkov. Akurát jedlé ozdoby museli počkať na prebudenie obchodníkov.

Berúc ohľad aj na susedov, sme počas dlhých Vianoc síce nepúšťali na plné gule tradičné vianočné koledy ani iné obľúbené piesne, napriek tomu sme si ich užili.

Teraz sa už len čudujem, prečo som sa dal presvedčiť na rozobratie stromčeka pred Veľkou nocou a pristal na to aby sme veľkonočné vajcia a zajačikov tradične rozvešali po izbových rastlinách. Mohli sme ich s kľudným svedomím zavesiť aj na stromček. Hádam by sa mikuláškovia a anjelici so zajačikmi nepobili.

Klobása

03.03.2024

Tradičný, už niekoľko storočí sa konajúci jarmok v meste na Dunaji, ktorého najväčšou turistickou atrakciou je bazilika a hrad u susedov na druhej strany rieky. Pán v najlepších rokoch si užíva atmosféru jarmoku. V kútiku srdca dúfa, že v dave natrafí na svoju prvú lásku, zároveň sa aj obáva, že stretnutie po toľkých rokoch môže nenávratne zničiť krásne [...]

Bábovôčky

01.03.2024

Nadmieru inteligentné, vyvolené, stranícke detičky konečne ukončili svoju hru na našom spoločnom pieskovisku. Sebavedomo pyšné, koaličné roztrieskali všetky bábovôčky, ktoré sa im momentálne z nejakého, len im známeho dôvodu nepáčili. O nič menej sebavedomým a pyšným opozičným vôbec ani nedovolili zobrať si do ruky svoje formičky a spraviť bábovôčky podľa [...]

Upratovanie

27.02.2024

Potešila ma informácia, že jedni z tých, čo svojou vystatovačnosťou prispeli k premene orbity Zeme na skládku odpadu, bez realizácie žiadnych vysnívaných svetoborných objavov nezistiteľných aj zo Zeme, sa odhodlali hľadať spôsob jej upratania. Už majú aj nejakú predstavu. Z tej predstavy je asi najdôležitejšie množstvo peňazí, ktoré by v budúcnosti chceli [...]

Nemecko, Passau, auto, chodci, zrazenie, obete

Pri požiari domova pre seniorov v Nemecku zomreli štyria ľudia, desiatky utrpeli zranenia

04.03.2024 08:18

Ako požiar vznikol, nie je zatiaľ jasné.

Haiti

Haiti vyhlásilo výnimočný stav, gangy sa usilujú o zvrhnutie premiéra

04.03.2024 07:31

Pri úteku niekoľko tisíc väzňov z najväčšej väznice v meste zomrelo najmenej desať ľudí.

deti, školáci, žiaci, šťastné deti

Ako poslední si jarné prázdniny užijú žiaci na západnom Slovensku

04.03.2024 07:26

K vyučovaniu sa vrátia v pondelok 11. marca.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Izrael nebude kapitulovať pred bludnými požiadavkami Hamasu

04.03.2024 06:25

Izraelská delegácia v nedeľu neodcestovala do Káhiry na rokovania o novej dohode o prímerí.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 691568x
Priemerná čítanosť článkov: 3217x

Autor blogu

Kategórie