Založ si blog

Agitácia

Dvojnásobne demokratickí straníci sú teoreticky, predčasnovolebne „Odhodlaní bojovať za …“. Pritom majú aj určité reálne možnosti naplniť svoje bojové sny, pochybujem však, že by niektorú z nich niekedy aj prakticky využili. Ako sa hovorí, papier, hoci aj reklamný, znesie všetko.

Mohli by sa napríklad presunúť, pre naplnenie svojich bojových chúťok, za našu východnú hranicu, keďže pri každej možnej príležitosti hlásajú, že sa tam bojuje aj za nás. Obávam sa však, že po prvom skutočnom výbuchu na bojisku by mamka musela prať gate.

Pokiaľ majú strach zo vzdialenia sa od mamahotelovej gaťopráčky z pohodlia dvojkrížového trojkopčia, môžu si zvoliť aj bližšie izolované miesto na stranícku agitačnú, bojovú sebarealizáciu.

Mohli by napríklad, v rámci ochrany straníckymi nezmyslami nenarúšaného životného prostredia ostatných slušných občanov, vyhlásiť niektorý vojenský priestor za výlučné miesto predčasnovolebnej aj povolebnej bojovej agitácie.

Tam by si mohli spolu s ostatnými straníkmi postaviť toľko obrovských reklamných plôch s umelými, krvopotne nacvičenými úškrnmi a slaboduchými, nikým nekontrolovanými sľubmi, koľko im srdce ráči.

Tiež by si tam mohli všetci stranícki hulváti, grobiani, odroni, surovci a chrapúni ručne a stručne vymieňať slaboduché, neomylné stranícke názory, bez zbytočného hluku rušiaceho normálny životný priestor mierumilovných nestraníckych občanov.

Žiaľ sa toho určite nedočkám od demokraticky sa tváriacich straníkov, ktorí zneužijúc euforickú nepozornosť nestraníkov, po veľkým nežným štrnganím vybojovanom zrušení vedúcej úlohy komunistickej strany, tichučko obíduc ustanovenia novej ústavy, zaviedli do života našej krajiny novú, oveľa ubíjajúcejšiu totalitu viacerých politických strán, nehanebne sa priživujúcich na štátnom rozpočte, všemožne otravujúcich život slušných občanov, a to nielen v rámci predčasnovolebného pseudoboja.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 922427x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu

Kategórie