Založ si blog

Agitácia

Dvojnásobne demokratickí straníci sú teoreticky, predčasnovolebne „Odhodlaní bojovať za …“. Pritom majú aj určité reálne možnosti naplniť svoje bojové sny, pochybujem však, že by niektorú z nich niekedy aj prakticky využili. Ako sa hovorí, papier, hoci aj reklamný, znesie všetko.

Mohli by sa napríklad presunúť, pre naplnenie svojich bojových chúťok, za našu východnú hranicu, keďže pri každej možnej príležitosti hlásajú, že sa tam bojuje aj za nás. Obávam sa však, že po prvom skutočnom výbuchu na bojisku by mamka musela prať gate.

Pokiaľ majú strach zo vzdialenia sa od mamahotelovej gaťopráčky z pohodlia dvojkrížového trojkopčia, môžu si zvoliť aj bližšie izolované miesto na stranícku agitačnú, bojovú sebarealizáciu.

Mohli by napríklad, v rámci ochrany straníckymi nezmyslami nenarúšaného životného prostredia ostatných slušných občanov, vyhlásiť niektorý vojenský priestor za výlučné miesto predčasnovolebnej aj povolebnej bojovej agitácie.

Tam by si mohli spolu s ostatnými straníkmi postaviť toľko obrovských reklamných plôch s umelými, krvopotne nacvičenými úškrnmi a slaboduchými, nikým nekontrolovanými sľubmi, koľko im srdce ráči.

Tiež by si tam mohli všetci stranícki hulváti, grobiani, odroni, surovci a chrapúni ručne a stručne vymieňať slaboduché, neomylné stranícke názory, bez zbytočného hluku rušiaceho normálny životný priestor mierumilovných nestraníckych občanov.

Žiaľ sa toho určite nedočkám od demokraticky sa tváriacich straníkov, ktorí zneužijúc euforickú nepozornosť nestraníkov, po veľkým nežným štrnganím vybojovanom zrušení vedúcej úlohy komunistickej strany, tichučko obíduc ustanovenia novej ústavy, zaviedli do života našej krajiny novú, oveľa ubíjajúcejšiu totalitu viacerých politických strán, nehanebne sa priživujúcich na štátnom rozpočte, všemožne otravujúcich život slušných občanov, a to nielen v rámci predčasnovolebného pseudoboja.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí,

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389004x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie