Založ si blog

Paralelné životy

Najvyšší predstavitelia dvojkrížového trojkopčia v sprievode pomáhačov a chráničov, ale aj priateľov si usporiadali sterilnú vlastnú oslavu národného povstania, v dôstojnej, komornej atmosfére, bez účasti hocijakej, potemkinovským demokratom nepohodlnej, hlučnej skupinky.

Mne to samozrejme nevyhnutne pripomenulo Píseň neznámeho vojína od Karla Kyla.

Najmä ma zaujalo, že dôstojnú, komornú, sterilnú oslavu si usporiadali tie isté osoby, ktoré ešte pred nedávnom vyzývali k tolerancii inakosti. Možno si myslia, že najlepšie funguje spoločnosť, ktorá žije rôzne, izolované, paralelné životy, bez spoločných činností a cieľov. Pravdepodobne nadobudli svoje neomylné skúsenosti na niektorej inej obývanej planéte.

Na základe osobných skúseností tvrdím, že neexistuje žiadny normálny spoločný život, či už rodinný alebo spoločenský, bez spoločných aktivít a cieľov.

Nech univerzum pomôže občanom našej krajiny prestať blúdiť v nanucovaných paralelných životoch a nájsť cestu k tolerantnému, vzájomnému spolužitiu, pretože od svojich volených zástupcov to podľa ich činov asi nemôžu očakávať.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389294x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie