Založ si blog

Paralelné životy

Najvyšší predstavitelia dvojkrížového trojkopčia v sprievode pomáhačov a chráničov, ale aj priateľov si usporiadali sterilnú vlastnú oslavu národného povstania, v dôstojnej, komornej atmosfére, bez účasti hocijakej, potemkinovským demokratom nepohodlnej, hlučnej skupinky.

Mne to samozrejme nevyhnutne pripomenulo Píseň neznámeho vojína od Karla Kyla.

Najmä ma zaujalo, že dôstojnú, komornú, sterilnú oslavu si usporiadali tie isté osoby, ktoré ešte pred nedávnom vyzývali k tolerancii inakosti. Možno si myslia, že najlepšie funguje spoločnosť, ktorá žije rôzne, izolované, paralelné životy, bez spoločných činností a cieľov. Pravdepodobne nadobudli svoje neomylné skúsenosti na niektorej inej obývanej planéte.

Na základe osobných skúseností tvrdím, že neexistuje žiadny normálny spoločný život, či už rodinný alebo spoločenský, bez spoločných aktivít a cieľov.

Nech univerzum pomôže občanom našej krajiny prestať blúdiť v nanucovaných paralelných životoch a nájsť cestu k tolerantnému, vzájomnému spolužitiu, pretože od svojich volených zástupcov to podľa ich činov asi nemôžu očakávať.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

Koncert AC/DC, príprava, Bratislava

Na Bratislavu sa valí rockové peklo. Ak idete na nedeľňajší koncert AC/DC, príďte včas

21.07.2024 07:00

Na nedeľňajšom koncerte AC/DC môže byť viac ako 100-tisíc divákov.

Rača, Florián, socha, vandali

Vandali poškodili 300-ročnú sochu svätca. Ľuďom teraz pripomína Tatka Šmolka, pamiatkari hovoria o šokujúcom čine

21.07.2024 07:00

Amatérsky zásah, aj keď s dobrým úmyslom, mohol viesť k nezvratnému poškodeniu diela.

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989248x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie