Založ si blog

76

Voľakedy boli magickými ale aj rozprávkovými číslami trojka a sedmička. Zdá sa, že nové vetry priniesli nové, vysnívané, čarovné číslo 76.

Dočasne poverený hájnik prehlásil, že sa v žiadnom prípade nevzdávajú, sú vo funkciách a intenzívne pracujú. Bolo by zaujímavé vedieť aj to, na čom. Dúfam, že nielen na hľadaní nových, dočasných 76 hlasov, ktoré môžu vydržať najdlhšie do návratu trnavského harlekýna medzi straníckych zástupcov ľudu. Nie náhodou vymýšľajú novú úlohu pre parlamentnú ochranku, vyvádzanie zástupcov ľudu, vymykajúcich sa z priemeru, z rokovania.

Nájdenie novej 76-ky by nemal byť extra veľký problém, predpokladajúc, že nikto zo straníckych zástupcov ľudu nechce opustiť pohodlnú, dobre platenú funkciu.

Nevidel som poverenie povereného hájnika od šípkovej Ruženky, pochybujem však, že bol poverený zostavením novej vlády, ak nájde 76 podporovateľov v košiari.

A keby aj, asi by malo nasledovať poverenie niekoho dostatočne rozumného a prispôsobivého zostavením novej vlády. Nová vláda by mala vypracovať nové programové vyhlásenie vlády a požiadať parlament o vyslovenie dôvery. Po prípadnom vyslovení dôvery sa začne obdobie sto dňového vyhovárania na rozhliadanie sa.

Mne osobne možný postup v prípade nájdenia novej 76-ky a postup po predčasných voľbách sa zdá totožný. Na rozdiel od povereného hájnika si však myslím, že hocijaký nový, vynútený zlepenec má menší predpoklad vytvorenia stability pre riadny výkon práce na osoh všetkých občanov, ako prípadná nová vláda, odsúhlasená novým parlamentom.

Žiaľ my rojkovia môžeme naďalej len snívať o voľbách do občianskeho demokratického parlamentu, namiesto straníckeho demokratického parlamentu, a tým aj o vysnívanom napĺňaní potrieb všetkých občanov, vrátane tých našich.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236184x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie