Založ si blog

Bábovôčky

Nadmieru inteligentné, vyvolené, stranícke detičky konečne ukončili svoju hru na našom spoločnom pieskovisku.

Sebavedomo pyšné, koaličné roztrieskali všetky bábovôčky, ktoré sa im momentálne z nejakého, len im známeho dôvodu nepáčili.

O nič menej sebavedomým a pyšným opozičným vôbec ani nedovolili zobrať si do ruky svoje formičky a spraviť bábovôčky podľa vlastného gusta.

Musí sa však tiež uznať, že koaličné, vidiac žalostný, neutíchajúci plač opozičných, podporený plačkami z radov im oddanej verejnosti, sa nakoniec uľútostili a vyrobili pre opozičné presnú kópiu oplakávanej premlčiavacej bábovôčky.

Pozitívnym výsledkom ich nezmyselných hier je ale odstránenie biľagu z tváre dvojkrížového trojkopčia, vytvoreného predchádzajúcou efemérnou straníckou zostavou, ktorá nepovažovala ani len za morálnu prekážku menovania im vďačného špeciálneho prokurátora zabitie starého človeka na priechode pre chodcov.

Po úspešnom ukončení svojho hrajkania môžu stranícke detičky nastúpiť na zaslúžené prázdniny. Však sa poriadne narobili. Až sa im z huby prášilo pri táraní ignorujúcom logiku, fyziku, právo ba dokonca občas aj zdravý rozum. A nakoniec od roboty aj kone kapú.

Konečne si budú môcť namiesto vykonávania práce, na ktorú boli zvolené opäť zaslúžene oddýchnuť.

Niektoré si pôjdu zalyžovať, však zima sa už kráti, ďalšie si odbehnú odpočinúť niekde k teplému moru.

Možno sa tam stretnú aj s niekým z radov priateľov priateľov, ktorý ešte ani sám netuší, ako ľahko sa môže stať obetným baránkom na oltári straníckej pseododemokracie a predstieranej straníckej nezávislosti právneho systému dvojkrížového trojkopčia, ak povestný pohár z hocijakého dôvodu pretečie.

Aj občania nemilujúci vševediace stranícke detičky si od nich na mesiac a pol výdatne odpočinú, ak niektoré z nich nevyužijú prázdniny na stranícku, kádrovaciu reklamnú kampaň.

Žiaľ po prázdninách sa stranícke detičky opäť vrátia na naše pieskovisko a nezmyselné, sebecké, pyšné ničenie bábovôčiek bude pokračovať s oveľa väčšou intenzitou.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791139x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie