Založ si blog

Upratovanie

Potešila ma informácia, že jedni z tých, čo svojou vystatovačnosťou prispeli k premene orbity Zeme na skládku odpadu, bez realizácie žiadnych vysnívaných svetoborných objavov nezistiteľných aj zo Zeme, sa odhodlali hľadať spôsob jej upratania. Už majú aj nejakú predstavu. Z tej predstavy je asi najdôležitejšie množstvo peňazí, ktoré by v budúcnosti chceli nekontrolovane prehajdákať pod pláštikom upratovania.

Tipujem, že pri súčasnom stave vedomostí ľudstva a vesmírnej techniky ešte nikto nevynašiel kozmické smetiarske vozidlo, ktoré by bolo schopné upratať väčšie množstvo nebeských smetí, ako vytvorí smetiarky kozmický koráb pri svojej doprave na orbitu.

Diskutabilné je aj to, čo by smetiarsky hviezdoplán spravil s nazbieraným odpadom. Riešením je asi priviesť smeti späť na zemeguľu, prípadne zásielku smetí nasmerovať k Slnku. To by si s ňou určite poradilo.

Kým nadšenci dosnívajú svoj sen o upratovaní orbity, väčšina teraz okolo Zeme kolujúcich smetí aj bez míňania hocijakých ďalších zdrojov spadne na Zem, tak ako aj doteraz. Zostáva len dúfať, že univerzum to zariadi tak, aby pri jeho páde bolo čo najmenej obetí z radov tých obyvateľov, ktorí žiadne vesmírne smeti neprodukovali. Do budúcnosti by úplne stačilo prestať voziť na orbitálne smetisko ďalší odpad.

Ale nadšení snívači kozmického upratovania by mohli poslúžiť ako žiarivý príklad našim pyšným, utláčaným kamionistom, ktorí blokádou východnej hranice sa pričinili k vytvoreniu hôr smetí v miestach odstavenia ich konkurentov. Ktorí sa nečinne a flegmaticky pozerajú na úsilie samospráv obcí na opätovné skultúrnenie životného prostredia, namiesto toho, aby zorganizovali subotnik na odstránenie háld odpadu všade, kde svojou činnosťou prispeli k ich vytvoreniu.

Môžu napríklad začať hoci aj na diaľničnom hraničnom priechode medzi Petržalkou a Rajkou, ktorý už roky vyzerá ako nelegálna skládka odpadu, a kde vzhľadom na oplotenie priestoru a vzdialenosť od obcí nemôžu vážení demokratickí kamionisti váľať vinu na iných neporiadnikov. Nič im nebráni aby k upratovaniu prizvali aj tých momentálne nežiaducich konkurentov z východu, ktorí skôr či neskôr asi budú kolegami kamionistami bez zvýhodnenia.

Poprípade by im s upratovaním mohli pomôcť aj pomáhači a chrániči, ktorí v hromadných oznamovacích prostriedkoch sebavedome ohlasovali, že riadia pohyb kolón a dbajú na dodržiavanie verejného poriadku, kam podľa mňa patrí aj hádzanie smetí do odpadkového koša, alebo ich odvezenie na miesto, kde sa odpadkový kôš nachádza.

Mimo tohto odpadu by mohli tiež začať upratovať aj ľudský odpad medzi sebou, voziaci zahraničné smeti na územie dvojkrížového trojkopčia, asi s patričným finančným zvýhodnením, ktorý sa po odhalení tvári, že nevie o tom, čo nakladal, prečo nakladal, pomaly sa tvári, že nevie ani to, ako sa jeho kamión vôbec dostal na miesto vykládky, a za všetko s tým súvisiace môže nejaká jemu neznáma osoba.

Každé rozumné upratovanie nášho absolútne zasvineného Augiášovho chlieva považujem za nevyhnutnosť a budem s radosťou tlieskať každému kto k nemu hoci aj minimálne prispeje.

Žiadne upratovanie však nebude účinné pokiaľ si celé ľudstvo neuprace svoju myseľ a na zemeguli bude naďalej viac bordelárov ako upratovačov a udržiavačov poriadku.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791163x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie