Založ si blog

Export najlepších

S obrovským prekvapením som zaregistroval oznámenie predsedu najsociálnejšej a najdemokratickejšej strany, týkajúce sa vyslania najusilovnejšieho, narcistického, rodenými vlohami obdarovaného upratovača na nepriateľské európske územie. Také nehorázne plytvanie nenahraditeľnými ľudskými zdrojmi.

Prácechtivý, sebestredný upratovač tam určite nájde, pre svoje plné uplatnenie, oveľa väčšie množstvo modrých vlajok so žltými hviezdičkami ako v dvojkrížovom trojkopčí, aby aj tam presvedčil ostatných straníkov o svojich nenahraditeľných kvalitách.

Bude si však musieť trošku dať pozor, lebo v kráľovstve ani v susednej republike, hostiacich európsky stranícky košiar možno neprijmú s takou ľahostajnosťou náhradu portrétov aktuálneho kráľa alebo prezidenta portrétom juhoamerického revolucionára, ako v jeho rodisku.

Divím sa, že pri každodennom masírovaní myslenia občanov hrozbou odlivu mladých mozgov do zahraničia nikto nezačal protestovať voči exportu najlepších straníckych upratovačov mimo vlasti. Takto nám konkurujúce krajiny asi nikdy nedobehneme.

Najlepší stranícky upratovači by mohli aj doma vyfasovať metlu, lopatu a fúrik, a s ich pomocou vykonať kus užitočnej práce v oblasti, v ktorej by možno nič nepokazili.

A aj bezohľadní, straníckou ideológiou sebeckosti a samoľúbosti vychovaní, bordelárski občania by mohli naďalej bez zábran a hanby rozhadzovať smeti všade kade chodia, veď by ich mal kto po nich upratať.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

Koncert AC/DC, príprava, Bratislava

Na Bratislavu sa valí rockové peklo. Ak idete na nedeľňajší koncert AC/DC, príďte včas

21.07.2024 07:00

Na nedeľňajšom koncerte AC/DC môže byť viac ako 100-tisíc divákov.

Rača, Florián, socha, vandali

Vandali poškodili 300-ročnú sochu svätca. Ľuďom teraz pripomína Tatka Šmolka, pamiatkari hovoria o šokujúcom čine

21.07.2024 07:00

Amatérsky zásah, aj keď s dobrým úmyslom, mohol viesť k nezvratnému poškodeniu diela.

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989245x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie