Založ si blog

Export najlepších

S obrovským prekvapením som zaregistroval oznámenie predsedu najsociálnejšej a najdemokratickejšej strany, týkajúce sa vyslania najusilovnejšieho, narcistického, rodenými vlohami obdarovaného upratovača na nepriateľské európske územie. Také nehorázne plytvanie nenahraditeľnými ľudskými zdrojmi.

Prácechtivý, sebestredný upratovač tam určite nájde, pre svoje plné uplatnenie, oveľa väčšie množstvo modrých vlajok so žltými hviezdičkami ako v dvojkrížovom trojkopčí, aby aj tam presvedčil ostatných straníkov o svojich nenahraditeľných kvalitách.

Bude si však musieť trošku dať pozor, lebo v kráľovstve ani v susednej republike, hostiacich európsky stranícky košiar možno neprijmú s takou ľahostajnosťou náhradu portrétov aktuálneho kráľa alebo prezidenta portrétom juhoamerického revolucionára, ako v jeho rodisku.

Divím sa, že pri každodennom masírovaní myslenia občanov hrozbou odlivu mladých mozgov do zahraničia nikto nezačal protestovať voči exportu najlepších straníckych upratovačov mimo vlasti. Takto nám konkurujúce krajiny asi nikdy nedobehneme.

Najlepší stranícky upratovači by mohli aj doma vyfasovať metlu, lopatu a fúrik, a s ich pomocou vykonať kus užitočnej práce v oblasti, v ktorej by možno nič nepokazili.

A aj bezohľadní, straníckou ideológiou sebeckosti a samoľúbosti vychovaní, bordelárski občania by mohli naďalej bez zábran a hanby rozhadzovať smeti všade kade chodia, veď by ich mal kto po nich upratať.

Nežné spomienky

30.11.2023

Keďže už pominula záplava slávnostnej propagandy novostraníkov, tiež si rád zaspomínam na revolučné časy. Prvé náznaky zmien bolo cítiť už nejaký čas pred veľkým nežným štrnganím. Nielen v denníku komunistov, ktorý nielen vzhľadom na svoju veľkosť ale najmä obsah bol absolútne nečitateľný, najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale aj v denníku odborárov aj [...]

Slobodní novinári

26.11.2023

Slobodní novinári informovali z Mojžišovej zasľúbenej zeme o prepustení vyše tucta rukojemníkov z radov potomkov prisťahovalcov a zahraničných osôb, unesených a zadržiavaných domorodými teroristami, v rámci zahraničnými sprostredkovateľmi dohodnutého humanitárneho prímeria. Zároveň informovali o prepustení asi tri krát väčšieho počtu domorodých žien a detí [...]

Konkurencia

24.11.2023

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami. Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 510876x
Priemerná čítanosť článkov: 2747x

Autor blogu

Kategórie