Založ si blog

Alternatíva chaosu

Podľa vyjadrenia jedného zo straníkov v rámci predčasnovolebného predstavenia, ľudia po predchádzajúcich voľbách čakali zmenu, namiesto toho prišiel chaos.

Možno účelovo mlčal o tom, že marazmus spoločnosti a sny o potrebnej zmene, aj nasledujúci chaos spôsobili len a len straníci, ktorí demokraticky sa tváriac uchvátili všetku moc, obsadili všetky rozhodujúce funkcie svojimi členmi a prisluhovačmi, bez potrebného vzdelania, odbornosti a skúsenosti, a vylúčili ostatných občanov z rozhodovania o budúcnosti a smerovaní krajiny.

Občanom zostala len úloha poslušného stáda, podľa priania straníkov vhadzujúceho hlasovacie lístky do urien.

Demokraticky sa tváriaceho straníka zaujíma účasť oprávnených voličov vo voľbách len z pohľadu záujmov vlastnej strany. Percento účasti voličov vo voľbách nie je v demokraticky sa tváriacej stranícky riadenej krajine pre straníkov zaujímavá. Voľby by boli asi platné aj keby volili len straníci sami seba. Žiadneho straníka nezaujíma, čo očakáva občan nezúčastňujúci sa na straníckom volebnom cirkuse.

Nechápem, ako by mohol byť straník so straníckym myslením alternatívou inému straníkovi so straníckym myslením. Pravdepodobne len rozdielnymi straníckymi cieľmi, ktoré sa však s pravdepodobnosťou blížiacou k istote nezhodujú s cieľmi a očakávaniami nestraníckych občanov.

Takže rojko bude ďalej márne čakať na zmenu straníckeho marazmu a chaosu na občiansku spoločnosť riadenú uznávanými, vzdelanými odborníkmi, keďže o veľmi potrebnej zmene by mali podľa súčasného nastavenia demokraticky sa tváriacej stranícky riadenej spoločnosti rozhodnúť straníci sami.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí,

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 388972x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie