Založ si blog

Pracovisko

Každý občan, v normálnej krajine a spoločnosti, by mal v prvom rade prispievať k chodu a rozvoju krajiny na svojom pracovisku, vo funkcii alebo zaradení, ktorá mu bola niekým na základe uznania jeho vzdelania a potrebných odborných schopností navrhnutá, a ktorú z vlastnej vôle prijal.

Je úplne zarážajúce, keď samooslavovaná, teoreticky všetko ovládajúca, že vraj poslankyňa slovenského národa, tvrdiaca, že občan je už menej ako zviera, rieši problémy tejto krajiny a jej občanov prednostne v médiách a nie na svojom pracovisku.

Najhoršie je, že nie je sama. Mnoho ďalších straníckych zástupcov ľudu tvrdí, že šípková Ruženka mala s nimi konzultovať navrhované zloženie úradníckej vlády, ignorujúc skutočnosť, že oni sami, na svojom pracovisku, mali začať upratovať stranícky neporiadok, nimi samými vytvorený a nemali čakať na ôsmy div sveta.

Popritom ich stranícka pýcha a arogancia núti zabudnúť okrem svojho postavenia a povinností aj základné pravidlá ľudskej slušnosti, nepoužívajúc ani bežné oslovenie pani, ani názov funkcie šípkovej Ruženky, iba jej priezvisko, aj keď musela vykonať kus práce za nich, pre ich neochotu a neschopnosť pracovať a spolupracovať na svojom pracovisku.

Zatiaľ ich lopata stojí hrdzavejúc opretá v kúte, čaká kedy sa jej konečne chytia, a začnú usilovne a zmysluplne pracovať pre dobro občanov, namiesto večného vymýšľania vlastnej stranícko-politickej reklamy, a predvádzania straníckeho reklamného divadla a cirkusu.

Drvivá menšina oprávnených voličov, milujúca straníkov a ich prisluhovačov, by si mala spomenúť na porekadlo „Nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina“.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236171x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie