Založ si blog

Nechutné

Demokratickí, mocichtiví straníci po vzájomnom rozhádaní sa, poprosili šípkovú Ruženku, aby mohli na základe poverenia trápiť občanov svojim cirkusovým predstavením až do jesene.

Zdá sa však, že ich vzájomná nevraživosť a nenávisť, v situácii, keď po zániku koalično-opozičného divadla každý začal bojovať len sám za seba, dosiahla už takú úroveň, že ani táto dočasná potemkinovská dedina do septembra nevydrží.

Do pŕs pyšne sa búchajúci bojovníci proti mafii, rodinkárstvu, korupcii a iným neduhom, sa postupne vyfarbujú, ako jesenný les.

Pre záchranu zdania posledného zvyšku svojho charakteru v očiach voličov opúšťajú potápajúcu sa loď.

Hocijaké dočasné riešenie riešenie súčasnej agónie života spoločnosti, spôsobenej len a len straníkmi, asi nič rozumné nedosiahne. Predčasnovolebný cirkus bude neprestajne pokračovať až do dňa volieb.

Žiaľ sa nemôže nič zmeniť ani po jesenných straníckych voľbách. Straníci si od veľkého novembrového štrngania vybudovali systém, ktorý im zaisťuje ich nedotknuteľnosť a neodvolateľnosť, systém, ktorý neumožňuje prístup k moci nikomu inému okrem straníkov, v krajnom prípade ich prisluhovačov, ale aj to len v straníckom tričku.

Komunistickí straníci boli oproti terajším demokratickým úplní amatéri vo vedomom, cielenom rozdrobovaní spoločnosti na rôzne vzájomne sa nemilujúce skupinky a v uzurpovaní si moci výlučne pre seba.

Takže rojkom ani od jesene neostane nič iné, ako naďalej snívať o vytvorení skutočnej občianskej demokratickej spoločnosti, v ktorej všetci majú rovnaké práva a povinnosti, namiesto totality viacerých demokraticky sa tváriacich politických strán.

Môžu len snívať o tom, že štátne funkcie budú vykonávať osoby spĺňajúce transparentne stanovené, odborné a vzdelanostné požiadavky, vybrané vo verejnom výberovom konaní.

Môžu snívať o tom, že niekto sa ich omylom opýta, či sa im páči demokraticky sa tváriaca totalita viacerých politických strán, i keď účasť oprávnených voličov vo všetkých doterajších straníckych voľbách naznačuje, že asi nie.

Obrňme sa.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236180x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie