Založ si blog

Nechutné

Demokratickí, mocichtiví straníci po vzájomnom rozhádaní sa, poprosili šípkovú Ruženku, aby mohli na základe poverenia trápiť občanov svojim cirkusovým predstavením až do jesene.

Zdá sa však, že ich vzájomná nevraživosť a nenávisť, v situácii, keď po zániku koalično-opozičného divadla každý začal bojovať len sám za seba, dosiahla už takú úroveň, že ani táto dočasná potemkinovská dedina do septembra nevydrží.

Do pŕs pyšne sa búchajúci bojovníci proti mafii, rodinkárstvu, korupcii a iným neduhom, sa postupne vyfarbujú, ako jesenný les.

Pre záchranu zdania posledného zvyšku svojho charakteru v očiach voličov opúšťajú potápajúcu sa loď.

Hocijaké dočasné riešenie riešenie súčasnej agónie života spoločnosti, spôsobenej len a len straníkmi, asi nič rozumné nedosiahne. Predčasnovolebný cirkus bude neprestajne pokračovať až do dňa volieb.

Žiaľ sa nemôže nič zmeniť ani po jesenných straníckych voľbách. Straníci si od veľkého novembrového štrngania vybudovali systém, ktorý im zaisťuje ich nedotknuteľnosť a neodvolateľnosť, systém, ktorý neumožňuje prístup k moci nikomu inému okrem straníkov, v krajnom prípade ich prisluhovačov, ale aj to len v straníckom tričku.

Komunistickí straníci boli oproti terajším demokratickým úplní amatéri vo vedomom, cielenom rozdrobovaní spoločnosti na rôzne vzájomne sa nemilujúce skupinky a v uzurpovaní si moci výlučne pre seba.

Takže rojkom ani od jesene neostane nič iné, ako naďalej snívať o vytvorení skutočnej občianskej demokratickej spoločnosti, v ktorej všetci majú rovnaké práva a povinnosti, namiesto totality viacerých demokraticky sa tváriacich politických strán.

Môžu len snívať o tom, že štátne funkcie budú vykonávať osoby spĺňajúce transparentne stanovené, odborné a vzdelanostné požiadavky, vybrané vo verejnom výberovom konaní.

Môžu snívať o tom, že niekto sa ich omylom opýta, či sa im páči demokraticky sa tváriaca totalita viacerých politických strán, i keď účasť oprávnených voličov vo všetkých doterajších straníckych voľbách naznačuje, že asi nie.

Obrňme sa.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989240x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie