Založ si blog

Prečo plánovať?

Viem, že myšlienka plánovania je pre väčšinu nadšených, demokratických, slobodných občanov s možnosťou cestovať, závislých od súčasnej politickej propagandy, ako červené plátno pre býka.

Vedenie najväčšej nemocnice hlavného mesta asi bude mať iný názor. Blížiacim sa otvorením novej súkromnej nemocnice sa začali hromadne objavovať výpovede jej lekárov a sestričiek, očakávajúcich svoju výnimočnú budúcnosť vykonávaním práce v nej.

Žiaľ takéto kanibalské oberanie konkurenta o skúsený, vyškolený personál sa stáva každodennou súčasťou neplánovaného hospodárstva, a nielen v oblasti zdravotníctva, i keď takéto získavanie konkurenčnej výhody by malo byť minimálne predmetom záujmu orgánov dohliadajúcich na hospodársku súťaž, a mohlo by byť aj predmetom právnej regulácie.

Nič nebránilo autorom myšlienky novej nemocnice včas myslieť aj na nábor a výchovu personálu, ktorý v nej bude pracovať.

V tejto súvislosti bude zaujímavé sledovať, ako sa k problému postavia orgány navrhujúce výstavbu novej veľkej štátnej nemocnice v hlavnom meste. Sú už naplánované stavy v budúcnosti potrebného personálu, pracuje sa na jeho získaní a vyškolení? Alebo sa situácia po ukončení jej výstavby zopakuje kanibalizovaním personálu ostatných fungujúcich nemocníc?

Ako pacient sa môžem len tešiť, keď spustením novej nemocnice sa skrátia čakacie časy na najviac požadované zákroky na minimum. Pokiaľ však čakacie časy budú pretrvávať z dôvodu neexistencie potrebného personálu, otvorenie hocijakej novej nemocnice, svojím vybavením zvyšujúcej kapacitu zdravotníckych výkonov, nebude pre nikoho nič platné.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152243x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie