Založ si blog

Štedrý minister?

Sociálny minister dvojkrížového trojkopčia, pravdepodobne sa inšpirujúc snami o rovnosti francúzskych revolucionárov osemnásteho storočia, alebo iných neskorších, vyrazil do boja za záchranu dôstojného života našich dôchodcov.

Navrhuje rovnaké zvýšenie dôchodku každému, len môj mozog mimozemšťana nepochopí prečo použil ako príklad jednotného zvýšenia čiastku, pri ktorej každý dôchodca oproti inflačnému zvýšeniu bude strácať.

Divím sa, prečo pri uplatňovaní myšlienky rovnosti nenavrhol jednotné zvýšenie dôchodku v čiastke svojho priemerného mesačného, aspoň verejne priznaného zvýšenia príjmu za posledný rok, alebo aspoň vo výške inflačného zvýšenia najvyššieho dôchodku poskytovaného poisťovňou. Však všetci ľudia majú žalúdok podobnej veľkosti a ani dôchodcovia neodlietajú v rámci šetrenia v zime do teplých krajín. A v neposlednom rade, keďže sa jednalo len o príklad jednotného zvýšenia, mohol kľudne v rámci vlastnej reklamy uviesť aj modré z neba.

Mňa by však skôr zaujímalo, kedy sa sociálny minister so svojimi zodpovednými kolegami namiesto myšlienky jednotného zvyšovania dôchodkov začne zaoberať tokom financií v sociálnych poisťovniach len na účely sociálneho poistenia, a ako si sociálne poisťovne plnia vlastné zákonné úlohy zodpovedného správcu a ako zveľaďujú príspevky poistencov.

Tiež by sa mohli začať zaoberať tým, či rôzne ideologické a iné spolky nedostávajú príspevky zo štátneho rozpočtu v rozpore s ústavou.

Chápem, že sa začína predvolebné obdobie, nastáva čas sľubotechnikov, môže sa sľúbiť hocičo, veď pravdepodobne sľuby bude plniť niekto druhý.

Takže sa divím prečo mieni pán minister práve teraz iritovať dôchodcov takým príkladom zvýšenia dôchodkov, chce pomôcť liečiť problémy dôchodcov s nízkym krvným tlakom, alebo si myslí, že dôchodcovia už zabudli na matematiku z piatej triedy základnej školy?

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Skvosty prírody

08.06.2024

Sliepočka zelenonohá Vodný vták veľkosťou prirovnateľný menším druhom holubov. Jej typickými poznávacími znameniami sú červený zobák so žltou špičkou prechádzajúci do červeného rohovinového čela, nohy zelenožltej farby s červeným pásikom pod začiatkom operenia. Perie na chrbte a krídlach má hnedosivé, na hlave, hrudi a spodku tela tmavosivé s modrastým [...]

Nitra, Kynek, záplavy

V Nitre opäť vytopilo Kynek aj mestské kúpalisko

16.06.2024 19:55

Prívalový dážď, ktorý v noci zo soboty na nedeľu zasiahol Nitru, spôsobil po nedávnych záplavách ďalšie problémy.

Donald Trump

Trump označil Zelenského za najlepšieho predajcu všetkých čias: Len čo odišiel so 60 miliardami, už si pýta ďalšie, treba to zastaviť

16.06.2024 17:25

Americký exprezident Donald Trump sa v noci na nedeľu sťažoval, že žiadosti Ukrajiny o podporu od Spojených štátov "nemajú konca".

Kaaba, Veľká mešita, hadž

Púť do Mekky má už najmenej 19 obetí. Teploty stúpajú nad štyridsiatku

16.06.2024 17:09

V Mekke panujú v posledných dňoch vysoké teploty, ktoré sa dostali aj nad 45 stupňov.

kalinák

Šéf NR SR stále chýba. Čaká sa na Fica? Kaliňák: Nejde o dohodu medzi SNS a Hlasom, Pellegrini odišiel, situácia sa zmenila

16.06.2024 17:00

Kaliňák zatiaľ nepočul o žiadnych personálnych zmenách v koalícii. Pellegriniho už do koaličnej zostavy nepočíta.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 242
Celková čítanosť: 901994x
Priemerná čítanosť článkov: 3727x

Autor blogu

Kategórie