Založ si blog

Štedrý minister?

Sociálny minister dvojkrížového trojkopčia, pravdepodobne sa inšpirujúc snami o rovnosti francúzskych revolucionárov osemnásteho storočia, alebo iných neskorších, vyrazil do boja za záchranu dôstojného života našich dôchodcov.

Navrhuje rovnaké zvýšenie dôchodku každému, len môj mozog mimozemšťana nepochopí prečo použil ako príklad jednotného zvýšenia čiastku, pri ktorej každý dôchodca oproti inflačnému zvýšeniu bude strácať.

Divím sa, prečo pri uplatňovaní myšlienky rovnosti nenavrhol jednotné zvýšenie dôchodku v čiastke svojho priemerného mesačného, aspoň verejne priznaného zvýšenia príjmu za posledný rok, alebo aspoň vo výške inflačného zvýšenia najvyššieho dôchodku poskytovaného poisťovňou. Však všetci ľudia majú žalúdok podobnej veľkosti a ani dôchodcovia neodlietajú v rámci šetrenia v zime do teplých krajín. A v neposlednom rade, keďže sa jednalo len o príklad jednotného zvýšenia, mohol kľudne v rámci vlastnej reklamy uviesť aj modré z neba.

Mňa by však skôr zaujímalo, kedy sa sociálny minister so svojimi zodpovednými kolegami namiesto myšlienky jednotného zvyšovania dôchodkov začne zaoberať tokom financií v sociálnych poisťovniach len na účely sociálneho poistenia, a ako si sociálne poisťovne plnia vlastné zákonné úlohy zodpovedného správcu a ako zveľaďujú príspevky poistencov.

Tiež by sa mohli začať zaoberať tým, či rôzne ideologické a iné spolky nedostávajú príspevky zo štátneho rozpočtu v rozpore s ústavou.

Chápem, že sa začína predvolebné obdobie, nastáva čas sľubotechnikov, môže sa sľúbiť hocičo, veď pravdepodobne sľuby bude plniť niekto druhý.

Takže sa divím prečo mieni pán minister práve teraz iritovať dôchodcov takým príkladom zvýšenia dôchodkov, chce pomôcť liečiť problémy dôchodcov s nízkym krvným tlakom, alebo si myslí, že dôchodcovia už zabudli na matematiku z piatej triedy základnej školy?

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152253x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie