Založ si blog

Päť kruhov

Zdá sa, že väčšina zemegule si už zvykla na nekončiacu sa vojnu medzi strýkom Samom a uralským medveďom, momentálne prebiehajúcu formou horúceho konfliktu na území nášho východného suseda.

Tento permanentný boj, ktorého koniec žiaľbohu už asi nikto nepredpokladá, preniká do všetkých oblastí nášho života.

S blížiacim sa najväčším sviatkom športovcov v roku 2014 sa začína aj zápas o vlastné zviditeľnenie osôb viazaných na šport a športovcov, slúžiacich záujmom oboch bitkárov.

Začína sa veľká mediálna debata o tom, komu umožniť účasť na olympijských hrách, kto sa za účasti koho odmietne na hrách zúčastniť. Len športovcov sa nikto nebude pýtať na ich názor.

Samozrejme sa jedná opäť len o ktovie koľké opakovanie podobných debát v dejinách novodobých olympijských hier, ktorých intenzita bola priamo úmerná intenzite trvalého konfliktu.

Každý bude múdry, a navrhne, koho na hry nepripustiť. Som veľmi zvedavý, či sa v rámci vyváženosti názorov niekto opováži navrhnúť vylúčiť z olympijských hier všetkých, ktorí sa hoci aj nepriamo podieľajú na udržiavaní a prehlbovaní konfliktu. Boli by v takom prípade vôbec nejaké olympijské hry?

Alebo zas niekoho napadne usporiadať dvoje olympijské hry pod taktovkou dvoch nezmieriteľných, permanentných nepriateľov, s účasťou len svojich vlastných prívržencov.

S poľutovaním si uvedomujem, že nikoho asi nenapadne myšlienka prerušenia hocijakej vojny aspoň na obdobie konania hier, ako to robievali starí Gréci, keďže ani formálne vyhlásenie mieru počas vianočných sviatkov nebrala ani jedna strana zúčastňujúca sa na konflikte vážne.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152270x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie