Založ si blog

Nekonečná agónia

Joj! Zase ma prekvapili. Myslel som si, že stranícky košiar bude hlasovať o predčasnom ukončení obdobia svojej činnosti, keďže poslednú zmenu ústavy vykonali s tým cieľom.

Namiesto toho hlasovali len o dátume konania predčasných volieb. Aj pri tom využili posledný možný termín, vyplývajúci z ultimáta šípkovej Ruženky tak, aby do doby vynútenej eutanázie mohli ešte patrične využiť blahodarnú činnosť spriatelených usmerňovačov nepriameho toku štátnych financií.

Ale čo už narobím, v dvojkrížovom trojkopčí je to už tak. Ani jesennými predčasnými straníckymi voľbami sa vlastne nič nezmení. Akurát možno nastane v niektorých prípadoch metamorfóza karavány na štekajúceho psa a naopak. Občania nemilujúci straníkov, pravdepodobne tvoriaci výraznú väčšinu oprávnených voličov, si žiaľ naďalej nebudú mať z čoho vyberať.

Za povšimnutie však určite stojí panický strach straníkov z úradníckej vlády, ktorej sa boja viac ako upír cesnaku, a čert kríža alebo svätenej vody.

Možno tadiaľto vedie cesta k úspešnej, pre každého sa rozvíjajúcej spoločnosti.

Náhrada diletantských straníkov a ich nominantov vo všetkých rozhodujúcich funkciách odborníkmi, by určite bola celospoločensky prospešná.

Financovanie politických strán a iných spolkov výlučne z členských poplatkov by výrazne zmenšilo ich počet, aj počet ich prívržencov.

Všetky štátne funkcie by sa mohli obsadzovať na základe výberového konania, v ktorom by prvoradým kritériom bola odbornosť a znalosť oblasti budúcej činnosti.

Platové ohodnotenie všetkých štátnych funkcií by sa mohlo začať odvíjať od výšky minimálneho dôchodku.

Vzhľadom na terajší vývoj môžem len naďalej snívať svoj sen o občianskej demokratickej spoločnosti, a strpieť bezvýchodiskovú agóniu totality viacerých politických strán, bez celospoločenských cieľov smerovania.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152197x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie