Založ si blog

Nedobrovoľní asistenti

Výber povolania rušňovodiča obvykle smeruje k naplneniu túžby po zodpovednej, zaujímavej ale aj peknej práci, v minulosti aj platovo patrične ohodnotenej.

Po absolvovaní dlhého teoretického a praktického výcviku, zaradením do samostatnej činnosti nastane prebudenie, a začne každodenná snaha vyrovnať sa s výzvami, ktoré nemohli byť predmetom výcviku.

Klimatické a pracovné podmienky v kabíne rušňovodiča ani v dnešnej dobe nie sú ideálne. Trápiť vás môže vysoká teplota, prievan, slnečné žiarenie, otrasy, hluk aj elektromagnetické polia. Ich následky sa postupne v organizme zbierajú a časom sa prejavia špecifickými problémami zdravia.

K tomu pribudnú trampoty s technickým stavom rušňa a vozňov, technické problémy so stavom tratí a vedení, vplyvy počasia vo forme snehových závejov, hustej hmly, padajúcich stromov vplyvom silného vetra.

Takže očakávané množstvo zaujímavých a pekných chvíľ v práci sa výrazne zmenšuje.

Najhorším, neustále sa zvyšujúcim vplyvom ale zostáva konanie osôb, ktorých z dôvodu neriešiteľnej životnej situácie alebo následkom výziev sociálnych sietí prestal zaujímať život na tomto svete. Títo celkom správne zhodnotia, že vlak nie je schopný zastaviť na vzdialenosť kratšiu ako pol kilometra až kilometer. Neuvedomujú si však, že každý vlak vedie rušňovodič, ktorý nikdy nesníval o tom, že by mal byť nedobrovoľným asistentom sebevraha.

Síce už existuje profesionálne psychologické poradenstvo pre takéto prípady, ale psychickú traumu spôsobenú nedobrovoľnou účasťou na smrti inej osoby si už nikto z vedomia nevymaže.

Uchádzači o povolanie rušňovodiča si musia tieto skutočnosti uvedomiť ešte pred svojim rozhodnutím.

A ľudia, ktorý mienia opustiť tento svet by mali porozmýšľať, či svojim uvažovaným konaním nespôsobia iným dočasnú alebo aj nevyliečiteľnú psychickú traumu.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152261x
Priemerná čítanosť článkov: 1857x

Autor blogu

Kategórie