Založ si blog

Nedobrovoľní asistenti

Výber povolania rušňovodiča obvykle smeruje k naplneniu túžby po zodpovednej, zaujímavej ale aj peknej práci, v minulosti aj platovo patrične ohodnotenej.

Po absolvovaní dlhého teoretického a praktického výcviku, zaradením do samostatnej činnosti nastane prebudenie, a začne každodenná snaha vyrovnať sa s výzvami, ktoré nemohli byť predmetom výcviku.

Klimatické a pracovné podmienky v kabíne rušňovodiča ani v dnešnej dobe nie sú ideálne. Trápiť vás môže vysoká teplota, prievan, slnečné žiarenie, otrasy, hluk aj elektromagnetické polia. Ich následky sa postupne v organizme zbierajú a časom sa prejavia špecifickými problémami zdravia.

K tomu pribudnú trampoty s technickým stavom rušňa a vozňov, technické problémy so stavom tratí a vedení, vplyvy počasia vo forme snehových závejov, hustej hmly, padajúcich stromov vplyvom silného vetra.

Takže očakávané množstvo zaujímavých a pekných chvíľ v práci sa výrazne zmenšuje.

Najhorším, neustále sa zvyšujúcim vplyvom ale zostáva konanie osôb, ktorých z dôvodu neriešiteľnej životnej situácie alebo následkom výziev sociálnych sietí prestal zaujímať život na tomto svete. Títo celkom správne zhodnotia, že vlak nie je schopný zastaviť na vzdialenosť kratšiu ako pol kilometra až kilometer. Neuvedomujú si však, že každý vlak vedie rušňovodič, ktorý nikdy nesníval o tom, že by mal byť nedobrovoľným asistentom sebevraha.

Síce už existuje profesionálne psychologické poradenstvo pre takéto prípady, ale psychickú traumu spôsobenú nedobrovoľnou účasťou na smrti inej osoby si už nikto z vedomia nevymaže.

Uchádzači o povolanie rušňovodiča si musia tieto skutočnosti uvedomiť ešte pred svojim rozhodnutím.

A ľudia, ktorý mienia opustiť tento svet by mali porozmýšľať, či svojim uvažovaným konaním nespôsobia iným dočasnú alebo aj nevyliečiteľnú psychickú traumu.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791162x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie