Založ si blog

Nie je migrant ako migrant

Už len spomenutie migranta vyvoláva medzi ľuďmi rozporuplné pocity a reakcie.

Najbohatšie novoveké skúsenosti s migrantmi majú asi Germáni. Migranti z Talianska zachraňovali zničenú ekonomiku polovymretého Nemecka po druhej svetovej vojne. Po prebudení Talianov zo sna o veľkolepej budúcnosti v Germánii, ich neskôr nahradili Juhoslovania a Turci.

Nie je teda asi náhoda, že najvyššia pani srdečne pozývala aj migrantov z Afriky a blízkeho aj vzdialenejšieho východu s účelom ich využitia v nemeckom hospodárstve. Samozrejme paralelne s pozvánkou pripravili aj jazykové a odborné kurzy pre vyškolenie migrantov potrebných na zaradenie do nedostatkových profesií.

Dvojkrížové trojkopčie je tak trochu schizofrenické vo vzťahu k migrantom. Všetci sa tu veľmi tešia, že migranti z Afriky a blízkeho východu tadeto väčšinou len prechádzajú, a tým prispievajú k zachovaniu našich tradícií bez cudzích vplyvov.

Našťastie migranti od východného suseda nevyvolali väčšie negatívne reakcie, skôr naopak. Mnohí z odkázaných migrantov sa prispôsobili životu u nás a postupne sa stávajú súčasťou nášho spoločenstva.

Žiaľ pravdepodobne, ako to už dejiny neraz dokázali, vrátane tých našich, po ukončení vojny v susedstve, sa aj tam vrátia migranti, ktorí si mohli dovoliť migrovať, aby v kľude a pohodlí vyčkali na bezpečný návrat a prevzatie moci od tých, ktorí vo vojne bojujú.

Médiá, unášané súčasným módnym hlavným prúdom, obdivujú našich športujúcich a vedeckých migrantov.

Hlásateľ, duchaplne ako prázdny cintorín, nám jednou vetou oznámi, že olejári vyhrali nad býkmi aj vďaka prihrávke migranta Gerlachovského. Týmto považuje opis priebehu zápasu za úspešne ukončený.

Zápasy bez účasti našich migrantov ani zápas Družstevníka Pružina s Partizánom Visolaje pre ideologicky ovplyvnené médiá nie sú vôbec povšimnutiahodné.

Pritom každý z našich migrujúcich športovcov bol objavený, vychovaný a trénovaný u nás doma. Nechápem, prečo musí reprezentáciu trénovať migrant, keď máme doma dosť trénerov schopných vychovať úspešných migrujúcich športovcov.

Chápem, že vzhľadom na krátke dejiny samostatného dvojkrížového trojkopčia, médiá, ignorujúc nesamostatné dejiny, ťažko hľadajú číro naše pozitívne vzory. Možno je to len tým, že nehľadajú všade, len v módnych, vychytených oblastiach.

Som presvedčený, že sa u nás nájde mnoho ľudí hodných obdivu, či už za výkon svojej práce alebo za tvorbu povšimnutiahodných diel, pravdepodobne aj z radov migrantov.

Snívam o tom, aby médiá, vymaniac sa z hlavného prúdu, si začali v prvom rade všímať ľudí, ktorí napriek riadeniu krajiny, nedemokratickými alebo aj demokratickými, neodbornými, pyšnými, arogantnými straníkmi neemigrovali a prispeli mimo rozvíjania krajiny v rámci reálnych možností, aj k tomu, aby médiá mohli v súlade s hlavným prúdom obdivovať našich migrantov budujúcich a rozvíjajúcich iné krajiny.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

SR Banská Bystrica jusícia súdy ŠTS korupcia Ján S. BBX

Slota je vinný v korupčnej kauze, odsúdili ho na dva roky podmienečne

09.06.2023 14:54

Podľa obžaloby vybavil za úplatok miernejší trest na žilinskom súde.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Bývalého diakona obžalovali zo sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca

09.06.2023 14:45

Obžalovaného Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

Skýtske zlato

Krymské zlato sa má vrátiť Ukrajine, potvrdil holandský Najvyšší súd

09.06.2023 14:31

Zlato sa v súčasnosti nachádza v amsterdamskom múzeu, ktoré si ho od Ukrajiny zapožičalo krátko pred anexiou Krymu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235930x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie