Založ si blog

Nie je migrant ako migrant

Už len spomenutie migranta vyvoláva medzi ľuďmi rozporuplné pocity a reakcie.

Najbohatšie novoveké skúsenosti s migrantmi majú asi Germáni. Migranti z Talianska zachraňovali zničenú ekonomiku polovymretého Nemecka po druhej svetovej vojne. Po prebudení Talianov zo sna o veľkolepej budúcnosti v Germánii, ich neskôr nahradili Juhoslovania a Turci.

Nie je teda asi náhoda, že najvyššia pani srdečne pozývala aj migrantov z Afriky a blízkeho aj vzdialenejšieho východu s účelom ich využitia v nemeckom hospodárstve. Samozrejme paralelne s pozvánkou pripravili aj jazykové a odborné kurzy pre vyškolenie migrantov potrebných na zaradenie do nedostatkových profesií.

Dvojkrížové trojkopčie je tak trochu schizofrenické vo vzťahu k migrantom. Všetci sa tu veľmi tešia, že migranti z Afriky a blízkeho východu tadeto väčšinou len prechádzajú, a tým prispievajú k zachovaniu našich tradícií bez cudzích vplyvov.

Našťastie migranti od východného suseda nevyvolali väčšie negatívne reakcie, skôr naopak. Mnohí z odkázaných migrantov sa prispôsobili životu u nás a postupne sa stávajú súčasťou nášho spoločenstva.

Žiaľ pravdepodobne, ako to už dejiny neraz dokázali, vrátane tých našich, po ukončení vojny v susedstve, sa aj tam vrátia migranti, ktorí si mohli dovoliť migrovať, aby v kľude a pohodlí vyčkali na bezpečný návrat a prevzatie moci od tých, ktorí vo vojne bojujú.

Médiá, unášané súčasným módnym hlavným prúdom, obdivujú našich športujúcich a vedeckých migrantov.

Hlásateľ, duchaplne ako prázdny cintorín, nám jednou vetou oznámi, že olejári vyhrali nad býkmi aj vďaka prihrávke migranta Gerlachovského. Týmto považuje opis priebehu zápasu za úspešne ukončený.

Zápasy bez účasti našich migrantov ani zápas Družstevníka Pružina s Partizánom Visolaje pre ideologicky ovplyvnené médiá nie sú vôbec povšimnutiahodné.

Pritom každý z našich migrujúcich športovcov bol objavený, vychovaný a trénovaný u nás doma. Nechápem, prečo musí reprezentáciu trénovať migrant, keď máme doma dosť trénerov schopných vychovať úspešných migrujúcich športovcov.

Chápem, že vzhľadom na krátke dejiny samostatného dvojkrížového trojkopčia, médiá, ignorujúc nesamostatné dejiny, ťažko hľadajú číro naše pozitívne vzory. Možno je to len tým, že nehľadajú všade, len v módnych, vychytených oblastiach.

Som presvedčený, že sa u nás nájde mnoho ľudí hodných obdivu, či už za výkon svojej práce alebo za tvorbu povšimnutiahodných diel, pravdepodobne aj z radov migrantov.

Snívam o tom, aby médiá, vymaniac sa z hlavného prúdu, si začali v prvom rade všímať ľudí, ktorí napriek riadeniu krajiny, nedemokratickými alebo aj demokratickými, neodbornými, pyšnými, arogantnými straníkmi neemigrovali a prispeli mimo rozvíjania krajiny v rámci reálnych možností, aj k tomu, aby médiá mohli v súlade s hlavným prúdom obdivovať našich migrantov budujúcich a rozvíjajúcich iné krajiny.

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866271x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie