Založ si blog

Vis a Mat

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky.

Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, napodobujúc už raz úspešne uplatnený podobný postup.

Nato Mat s krvácajúcim srdcom sliepky sediacej na zlatých vajciach vypracoval protinávrh zvýšenia platov na úroveň našich bývalých spoluobčanov.

Vis nelenil a na verejnom zhromaždení prehlásil, že im vôbec nejde o platy ale o záchranu päťtisíc obetí ich znemožnenej činnosti alebo nečinnosti.

Mat sa nedal zahanbiť a vyrukoval s revolučnou myšlienkou vyriešenia problémov zdravotníctva predčasným vyplácaním vernostných odmien.

Vis to samozrejme odmietol a vrátil sa k pôvodnej požiadavke zvýšenia platov.

Rokovania medzi Visom a Matom budú pokračovať s vylúčením mediátora. To bolo asi nutné, veď prečo by mal načúvať nejaký záškodník vysoko erudovaným, bezchybným, vzájomne nepočúvaným monológom Visa a Mata.

Vis a Mat majú do konca mesiaca ešte dostatočný priestor na vlastnú reklamu, síce vytvárajúcu spoločenskú hystériu a psychický teror občanov, naozaj odkázaných na kvalitné a neodkladné služby zdravotníctva, to ich však zjavne nezaujíma.

Po ukončení folklórneho predstavenia budú v pohode pokračovať v oficiálne alebo neoficiálne dobre platených straníckych, štátnych, odborárskych alebo zdravotníckych funkciách, aj z peňazí daňových poplatníkov.

Samozrejme len z peňazí tých, ktorí vysoko odborné, zodpovedné konanie Visa, Mata a im podobných majstrov, preventívne, zatiaľ bezdôvodne, odkladajúcich nevyhnutnú plánovanú zdravotnícku starostlivosť bez znalosti výsledku rokovaní Visa a Mata, prežijú.

A keby náhodou občania alebo zdravotníci začali premýšľať nad smerovaním tejto krajiny, vždy sa vymyslí nejaká nová téma na folklórne slávnosti odvádzajúce pozornosť od omnoho pálčivejších problémov v živote spoločnosti.

Špica

25.01.2023

Stranícke myslenie je neprekonateľné. Košiar dnes schválil, že obdobie jeho činnosti môže byť skrátené len svojim vlastným uznesením, pričom za musí byť aspoň deväťdesiat straníckych zástupcov ľudu. Teraz už len snívam, aby tento inovatívny, revolučný princíp zapracoval košiar urýchlene aj do zákonníka práce. Mohlo by sa v ňom uviesť, že zamestnanec pracuje, [...]

Rusovskí rebeli

25.01.2023

Prednedávnom sa pričinením skrášľovateľov Rusoviec, pravdepodobne s vedomím samosprávy, objavili na niektorých autobusových zastávkach ohorkové hlasovacie zariadenia, ktorými sa fajčiari môžu vyjadriť k dôležitým otázkam života, vhodením špačku do príslušného otvoru. Počin je to určite vítaný, prispeje k čistote zastávok. Čo ale s hlasovaniachtivými [...]

Nič nové

24.01.2023

Dočasne poverený pán hájnik po neúspešnom referende s uspokojením oznámil verejnosti, že sa z referenda nič nové nedozvedel. Nedivím sa mu, demokratickí straníci vidia a počujú len to čo chcú. Ostatní rozmýšľajúci občania, nemieniaci sa zúčastňovať straníckeho cirkusu si možno všimli, že referenda sa zúčastnila výrazná menšina oprávnených voličov. Zdá sa, [...]

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 19:05

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 91081x
Priemerná čítanosť článkov: 1598x

Autor blogu

Kategórie