Založ si blog

Som Marťan

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok.

Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako presvedčíš dodávateľov, aby tebe príslušnú časť pomoci ti poslali na tvoj účet.

Že vraj, podľa tvrdenia rýchlej roty, ak by ceny regulovalo ÚRSO v rámci svojej zákonom danej činnosti, elektrina by zdražela o 380 percent, plyn o 225 percent a teplo o 80 percent. Ja Marťan nechápem, ako rýchla rota dospela k týmto číslam, pravdepodobne okrem straníckej, ideologickej neomylnosti majú aj jasnovidecké schopnosti, keďže ÚRSO ešte neukončilo cenové konania a neoznámilo žiadne regulované ceny. A už vôbec nechápem, podľa čoho mi budú dodávatelia vystavovať faktúry, či podľa cien nimi samými určenými so zohľadnením priamych dotácií spomínaných rýchlou rotou alebo podľa regulovaných cien určených ÚRSO.

Pán sociálny minister odporúča domácnostiam aby sa dohodli na výške preddavkov s dodávateľmi. Ja Marťan predpokladám, že to bude možné až vtedy, keď aj odberatelia aj dodávatelia budú mať šajnu o tom aká bude cena. Pokiaľ sa pán sociálny minister nudí, môže navštíviť aj zákaznícke centrá mojich dodávateľov, keďže ja na také nezmyselné postupy a nekonečné čakania na vybavenie nemám čas, a dohodnúť s nimi pre mňa nielen rozumné preddavky, ale hlavne rozumné, odôvodnené a podľa cenového zákona určené ceny s použitím vládou stanoveného, konkrétneho maximálneho primeraného zisku.

Pán priemer pozorne odkukal, ním a jeho kolegami kritizované postupy lekárskych odborárov, týkajúce nátlaku na druhú stranu psychickou hrozbou možnými následkami ohrozujúcimi občanov. Zavelil, „Kto nezahlasuje za rozpočet, ohrozuje túto pomoc.“. Marťan by si myslel, že rozpočet je len púhym plánom a množstvo minuteľných peňazí závisí od príjmov do štátneho rozpočtu. Ani rozpočtové provizórium nebráni preskupeniu financií a zabráneniu vyplácania peňazí zo štátneho rozpočtu na rôzne účely, ktoré je možné uhrádzať z iných zdrojov. Napríklad je možné, v súlade s ústavou, zrušiť financovanie politických strán a iných ideologických a podobných spolkov zo štátneho rozpočtu, a peňazí bude neúrekom.

Vláda vraj schválila nové dane zo zisku pre výrobcov elektriny, rafinérie a plynárov. Vláda tiež zastropovala ceny elektriny a plynu pre veľké podniky. A neuvedomelý Marťan si myslel, že v trhovej ekonomike, pri nevyváženom dopyte a ponuke, slúži na reguláciu trhu pre živobytie nevyhnutných produktov, v dlhodobom horizonte národohospodárske plánovanie a v krátkodobom horizonte cenová regulácia podľa platného cenového zákona, stanovením konkrétnej maximálnej hodnoty primeraného zisku a nie ďalšími dotáciami navyšujúcimi už aj tak až do neba siahajúci primeraný zisk výrobcov a predavačov.

Keďže sa nemôžem vrátiť na Mars, neostáva mi nič iné, ako hoci aj nechtiac s utrpením a obavami očakávať ďalšie nástupy rýchlej roty, oznamujúcej stále novšie revolučné myšlienky, pomocou ktorých, mne stále nezrozumiteľnejšími a zložitejšími postupmi, ma chce zachrániť pred výsledkami svojej straníckej, ideologickej a politickej činnosti.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Pri Šali došlo k tragickej nehode, čelnú zrážku áut neprežili traja ľudia

23.04.2024 15:29

Na mieste zasahujú dve pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby aj posádka záchranárskeho vrtuľníka.

Ana Estradová

V konzervatívnom Peru vykonali vôbec prvú eutanáziu. Ana Estradová trpela nevyliečiteľnou chorobou

23.04.2024 15:09

Ana Estradová bola niekoľko rokov pripútaná na lôžko. Súdny spor, v ktorom jej bolo priznané právo podstúpiť eutanáziu, viedla a vyhrala za pomoci ombudsmana pre ľudské práva.

Rudolf Schuster

Rudolf Schuster získal Čestné občianstvo Košického samosprávneho kraja

23.04.2024 15:06

Ide o vôbec prvé udelenie takéhoto ocenenia v histórii kraja.

Britain Clinton

Brusel chce uľahčiť život v Británii aj mladým Slovákom. Použije na nich Londýn dvojaký meter?

23.04.2024 14:00

Európska komisia by rada zmäkčila nepríjemné dopady brexitu na občanov členských štátov EÚ vo veku do 30 rokov. Aký postoj zaujali politici v Londýne?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 795102x
Priemerná čítanosť článkov: 3472x

Autor blogu

Kategórie