Založ si blog

Som Marťan

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok.

Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako presvedčíš dodávateľov, aby tebe príslušnú časť pomoci ti poslali na tvoj účet.

Že vraj, podľa tvrdenia rýchlej roty, ak by ceny regulovalo ÚRSO v rámci svojej zákonom danej činnosti, elektrina by zdražela o 380 percent, plyn o 225 percent a teplo o 80 percent. Ja Marťan nechápem, ako rýchla rota dospela k týmto číslam, pravdepodobne okrem straníckej, ideologickej neomylnosti majú aj jasnovidecké schopnosti, keďže ÚRSO ešte neukončilo cenové konania a neoznámilo žiadne regulované ceny. A už vôbec nechápem, podľa čoho mi budú dodávatelia vystavovať faktúry, či podľa cien nimi samými určenými so zohľadnením priamych dotácií spomínaných rýchlou rotou alebo podľa regulovaných cien určených ÚRSO.

Pán sociálny minister odporúča domácnostiam aby sa dohodli na výške preddavkov s dodávateľmi. Ja Marťan predpokladám, že to bude možné až vtedy, keď aj odberatelia aj dodávatelia budú mať šajnu o tom aká bude cena. Pokiaľ sa pán sociálny minister nudí, môže navštíviť aj zákaznícke centrá mojich dodávateľov, keďže ja na také nezmyselné postupy a nekonečné čakania na vybavenie nemám čas, a dohodnúť s nimi pre mňa nielen rozumné preddavky, ale hlavne rozumné, odôvodnené a podľa cenového zákona určené ceny s použitím vládou stanoveného, konkrétneho maximálneho primeraného zisku.

Pán priemer pozorne odkukal, ním a jeho kolegami kritizované postupy lekárskych odborárov, týkajúce nátlaku na druhú stranu psychickou hrozbou možnými následkami ohrozujúcimi občanov. Zavelil, „Kto nezahlasuje za rozpočet, ohrozuje túto pomoc.“. Marťan by si myslel, že rozpočet je len púhym plánom a množstvo minuteľných peňazí závisí od príjmov do štátneho rozpočtu. Ani rozpočtové provizórium nebráni preskupeniu financií a zabráneniu vyplácania peňazí zo štátneho rozpočtu na rôzne účely, ktoré je možné uhrádzať z iných zdrojov. Napríklad je možné, v súlade s ústavou, zrušiť financovanie politických strán a iných ideologických a podobných spolkov zo štátneho rozpočtu, a peňazí bude neúrekom.

Vláda vraj schválila nové dane zo zisku pre výrobcov elektriny, rafinérie a plynárov. Vláda tiež zastropovala ceny elektriny a plynu pre veľké podniky. A neuvedomelý Marťan si myslel, že v trhovej ekonomike, pri nevyváženom dopyte a ponuke, slúži na reguláciu trhu pre živobytie nevyhnutných produktov, v dlhodobom horizonte národohospodárske plánovanie a v krátkodobom horizonte cenová regulácia podľa platného cenového zákona, stanovením konkrétnej maximálnej hodnoty primeraného zisku a nie ďalšími dotáciami navyšujúcimi už aj tak až do neba siahajúci primeraný zisk výrobcov a predavačov.

Keďže sa nemôžem vrátiť na Mars, neostáva mi nič iné, ako hoci aj nechtiac s utrpením a obavami očakávať ďalšie nástupy rýchlej roty, oznamujúcej stále novšie revolučné myšlienky, pomocou ktorých, mne stále nezrozumiteľnejšími a zložitejšími postupmi, ma chce zachrániť pred výsledkami svojej straníckej, ideologickej a politickej činnosti.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152222x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie