Založ si blog

Vis a Mat

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky.

Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, napodobujúc už raz úspešne uplatnený podobný postup.

Nato Mat s krvácajúcim srdcom sliepky sediacej na zlatých vajciach vypracoval protinávrh zvýšenia platov na úroveň našich bývalých spoluobčanov.

Vis nelenil a na verejnom zhromaždení prehlásil, že im vôbec nejde o platy ale o záchranu päťtisíc obetí ich znemožnenej činnosti alebo nečinnosti.

Mat sa nedal zahanbiť a vyrukoval s revolučnou myšlienkou vyriešenia problémov zdravotníctva predčasným vyplácaním vernostných odmien.

Vis to samozrejme odmietol a vrátil sa k pôvodnej požiadavke zvýšenia platov.

Rokovania medzi Visom a Matom budú pokračovať s vylúčením mediátora. To bolo asi nutné, veď prečo by mal načúvať nejaký záškodník vysoko erudovaným, bezchybným, vzájomne nepočúvaným monológom Visa a Mata.

Vis a Mat majú do konca mesiaca ešte dostatočný priestor na vlastnú reklamu, síce vytvárajúcu spoločenskú hystériu a psychický teror občanov, naozaj odkázaných na kvalitné a neodkladné služby zdravotníctva, to ich však zjavne nezaujíma.

Po ukončení folklórneho predstavenia budú v pohode pokračovať v oficiálne alebo neoficiálne dobre platených straníckych, štátnych, odborárskych alebo zdravotníckych funkciách, aj z peňazí daňových poplatníkov.

Samozrejme len z peňazí tých, ktorí vysoko odborné, zodpovedné konanie Visa, Mata a im podobných majstrov, preventívne, zatiaľ bezdôvodne, odkladajúcich nevyhnutnú plánovanú zdravotnícku starostlivosť bez znalosti výsledku rokovaní Visa a Mata, prežijú.

A keby náhodou občania alebo zdravotníci začali premýšľať nad smerovaním tejto krajiny, vždy sa vymyslí nejaká nová téma na folklórne slávnosti odvádzajúce pozornosť od omnoho pálčivejších problémov v živote spoločnosti.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152193x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie