Založ si blog

Arogantní dedovia

Opäť budú Vianoce. Nezávislý sudca, po zvážení všetkých okolností, prepustil na slobodu nachmeleného arogantného deda, ktorý sa svojim sobím záprahom, pri nedodržaní maximálnej povolenej rýchlosti, nechtiac pošmykol a spôsobil ujmu osobám, neprízorne sa zdržujúcim v blízkosti sánkarskej dráhy. Teraz už môže v pohodlí domova očakávať výsledok vyšetrovania, ktoré sa ukončí možno za rok a súd konajúci sa možno o niekoľko rokov.

Nezávislý súd prihliadajúc na precedensy ho možno odsúdi na podmienečný trest odňatia slobody, možno na trest odňatia slobody v teple domova s nepohodlným dohliadacím náramkom. Uvidíme, jak slepý povedal. Po uplynutí trestu môže vzhľadom na precedens s úspechom kandidovať na funkciu prokurátora.

V prvom návale samoreklamnej aktivity mienil niektorý funkcionár kvalifikovať čin arogantného deda ako všeobecné ohrozenie, i keď ohrozenie ešte asi neznamená spôsobenie ujmy.

Pri tejto smutnej príležitosti si môžeme pripomenúť, že najhoršia nehoda na železničnom priecestí v dvojkrížovom trojkopčí sa stala začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia na trati Komárno – Bratislava, keď jedenásť cestujúcich neprežilo konanie arogantného deda porušujúceho zákon o cestnej premávke. V každom vlaku sa nachádzajú desiatky až stovky cestujúcich a tiež nemalé materiálne hodnoty.

Každý vjazd cestného vozidla na železničné priecestie, v rozpore so zákonom o cestnej premávke, by sa mohol tiež oprávnene kvalifikovať ako všeobecné ohrozenie s príslušným účinným trestom.

Peňažný trest je pre zbohatnutých arogantných dedov len na smiech a pre ostatných nezriedka predmetom handlovania.

Keďže kapacity nápravných zariadení sú obmedzené, možno by bolo načase spomenúť si na voľakedajšie účinné tresty, ktoré by sa mohli patrične prispôsobiť modernej dobe a technológiám.

Čo tak opäť zaviesť týždenný pobyt v pranieri, verejné bičovanie po holom zadku na dereši, usekávanie končatín, ukameňovanie a podobne, podľa závažnosti priestupku alebo trestného činu, s umiestnením príslušného záznamu na sociálnych sietiach pre poučenie nadšencov digitálnych médií.

Neprispôsobivý

06.12.2022

Vždy mi nadvihne mandle, keď hocikto použije prívlastok neprispôsobivý. Pritom samotná neprispôsobivosť je závislá len od očakávaní osoby používajúcej tento prívlastok, ktorá môže byť takisto považovaná za neprispôsobivú z pohľadu očakávaní inej osoby. Čakajúc na meškajúci vlak v jednej železničnej stanici, ma nedávno prekvapili použitím tohto prívlastku [...]

Som Marťan

01.12.2022

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok. Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako [...]

Vis a Mat

26.11.2022

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky. Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 39975x
Priemerná čítanosť článkov: 1333x

Autor blogu

Kategórie