Založ si blog

Ako prežiť?

Som vždy nesmierne prekvapený, keď straníci zo svorky štekajúcej na nikoho si nevšímajúcu karavánu začnú vyplakávať o straníckej výmene všetkých rozhodujúcich kádrov po voľbách, na vlastný obraz karavány, tiež o papalášstve, trafikách, rodinkárstve a podobných straníckych manieroch.

Neinformovane sa však môžu tváriť len tí členovia najprogresívnejšie sa tváriacej strany, ktorí sa v inom kroji na takomto procese ešte nezúčastnili. Všetci ostatní straníci sa asi na takýchto postupoch už niekedy podieľali. Žiaľ v dvojkrížovom trojkopčí je to tak, odkedy straníci sú straníkmi a odkedy politika sa zo služby krajine a jej občanov zmenila na šmejdovský, občas transparentne sa tváriaci, kšeft s výhľadom veľkých ziskov pre každého straníka pri válove, s dostatočne hrubou kožou, zabezpečujúcou nehanebnosť.

Tiež som zažil viacerých nekompetentných, arogantných, najmúdrejšie sa tváriacich, straníkmi dosadených vedúcich zamestnancov, naháňajúcich len vlastné kšefty.

V prostredí krajiny a spoločnosti upadajúcej činnosťou sebeckých, nekompetentných straníkov sa musí každý slušný občan proti nim nejak obrniť, najmä psychicky, pokiaľ nechce prísť o zdravý rozum a v neposlednom rade aj o zdroj obživy.

Mnohokrát po návšteve koberca premúdreho straníckeho vedúceho som vpálil do kancelárie s oznámením môjho odchodu do Šamorína. Prekvapene sa pýtajúcim kolegom som obyčajne oznámil, že sa tam budem v koniarni starať o jej obyvateľov, lebo tí majú určite omnoho viac v hlave ako aktuálny stranícky dosadenec.

Výhľady na zmenu straníckych postupov do budúcnosti nie sú vôbec žiadne, takže normálnym občanom nemilujúcim straníkov nezostane nič iné, ako posilňovať svoju protistranícku imunitu.

Začínajúcim straníkom stačí len otvoriť oči, pozorne sa okolo seba v straníckom prostredí obzerať, a pokiaľ budú z videného dostatočne znechutení, môžu sa pokúsiť zmeniť stranícku nekultúru dvojkrížového trojkopčia. Skúsení jedinci zo straníckeho stáda by ich ale určite okamžite vyštvali. Myslím si však, že veľmi rýchlo pochopia, že vrana k vrane sadá, a najneskôr pri najbližších straníckych, demokraticky sa tváriacich voľbách sa karta môže otočiť, terajší štekajúci psi sa môžu stať karavánou. Všetci skúsení, ostrieľaní straníci si to už dávno uvedomujú, a budú štekať len toľko, aby mali otvorené aj zadné vrátka. Nikdy viac však nepripustia, aby sa k riadeniu krajiny a spoločnosti dostali nestraníci, ani straníkom neprisluhujúci občania.

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866284x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie